Zlatica Gregorová Hádzaná

Šalianske hádzanárky s výhrou: Po dramatickom súboji s najtesnejším víťazstvom

Najvyššia hádzanárska súťaž MOL Liga mala na programe duel Šalianok a hráčok z Hodonína. Práve tam vycestoval náš tím pred pár dňami.

Ilustračný obrázok k článku Šalianske hádzanárky s výhrou: Po dramatickom súboji s najtesnejším víťazstvom
Zdroj: Milan Pospiš

Hráčky HK Slovan Duslo Šaľa pod vedením trénera Jána Packu odohrali zápas na hodonínskej palubovke. Po výhre v prvom polčase sa naše dievčatá pustili do druhej časti zápasu.

Víťazstvo

Podľa Slovenského zväzu hádzanej, po tom čo hráčky HK Hodonín po I. polčase duelu zaostávali o päť gólov, v druhom polčase sa dostali do vedenia 20:18. Táto časť zápasu, ktorý sa konal 14. septembra 2019, nebola pre HK Slovan Duslo Šaľa ľahká . Napriek tomu ukázali Šalianky svoje kvality, zapojili všetky sily a domov si priviezli cenné víťazstvo.

HK Hodonín – HK Slovan Duslo Šaľa 26:27 (11:16)

Najviac gólov dali: Kalinová 7/3 – N. Némethová 7/3

Rozhodovali: Hanák, Pavlíček

Bilancia vylúčení: 6:5, góly zo 7 m hodov: 3:3

Zápas sledovalo 190 divákov.

Najbližšie stretnutie odohrá tím HK Slovan Duslo Šaľa s TJ Sokol Písek 21.septembra 2019 na píseckej palubovke.