Zlatica Gregorová Hádzaná

Šalianske hádzanárky nesklamali: Zvíťazili nad Sokolom Poruba

Ženské družstvo pokračuje i naďalej vo výhernom ťažení.

Ilustračný obrázok k článku Šalianske hádzanárky nesklamali: Zvíťazili nad Sokolom Poruba

Liga WHIL pokračovala zápasom HK Slovan Duslo Šaľa so Sokolom Poruba. V 6. kole sa podarilo zvíťaziť Šaliankam 30:25.

Podľa informácií na webovej stránke klubu v úvodnej minúte zápas začala Pócsiková, ale hosťujúci kolektív (s piatimi Slovenkami v zostave) vyrovnal Rechtorisovou a po dvoch góloch Kostelnej sa dostal v 4. minúte aj do vedenia 2:3. Šalianky sa síce ťažšie rozbiehali, urobili niekoľko chýb v rozohrávke, čo hostky najmä najlepšou strelkyňou zápasu Kostelnou (v prvom dejstve strelila 7 gólov) okamžite trestali a po štvrťhodine už viedli rozdielom troch gólov 6:9.

Po presných zásahoch Veselkovej s Klučkovou Duslo vyrovnalo na 9:9. do konca polčasu sa hrala  vyrovnaná hádzaná. Neskôr hráčky Dusla preradili na vyššie obrátky a po góloch Königovej a Bujnochovej viedlo v 36. min. už rozdielom štyroch gólov 20:16.  51. min. už viedlo Duslo 28:21. Po dvoch góloch Pócsikovej sa tak šalianske hádzanárky dočkali  vytúženej tridsiatky.

Slovan Duslo Šaľa - Sokol Poruba 30:25 (15:15)

Strelkyne gólov: Haládiková, Krebs – Bujnochová 2, I. Bahýlová 1, Trochtová 5, Klučková 5/2, Königová 2, Pócsiková 7, Rácková, Tulipánová 2, Perczeová, Lencsésová, Špendlová, Veselková 3, Blehová 3, Tisajová

Pokutové hody: 3/2 – 4/3 Bilancia vylúčení: 3 – 4 Rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR), Zápas sledovalo: 680 divákov

Najbližší zápas sa odohrá v Moste: 22.10.2016 DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa