Zlatica Gregorová Kultúra

Šalianska ZUŠ-ka vybehne do ulíc: Očaria žiaci aj novinky v študijných odboroch

Talenty v našom meste môžu chodiť na rôzne záujmové krúžky. Aby čo najviac rozvinuli svoje nadanie pod odborným dohľadom, navštevujú umeleckú školu.

Ilustračný obrázok k článku Šalianska ZUŠ-ka vybehne do ulíc: Očaria žiaci aj novinky v študijných odboroch
36
Galéria

Vlani škola oslávila 65. výročie svojho vzniku a vo svižnom tempe pokračuje ďalej. V prvých júnových dňoch pedagógovia spustili zápisy do nového školského roka. Šancu má ten, komu sa páči hudba, výtvarné umenie, literatúra a dramatické umenie aj tanec.

Zápisy aj program

Okrem zápisov sa bude konať aj obľúbené podujatie, na ktorom umelecká škola prezentuje šikovnosť svojich žiakov. Zvyčajne sa koná koncom mája, podľa zástupkyne ZUŠ Nory Valentínovej ho tento rok presunuli na neskorší termín.

„Pre nepriaznivé počasie sme presunuli podujatie štyroch umeleckých odborov ,,Zuš-ka v meste" na 12. júna 2019 v čase od 15.00 do 17.00 hod. opäť na pešej zóne a pred MsÚ. Ak niekto premešká termín zápisu, môže sa informovať u pedagógov na verejnej prezentácii o voľných miestach v jednotlivých zameraniach a o spôsobe prihlasovania,“ priblížila zástupkyňa ZUŠ Nora Valentínová.

Rozšíria ponuku

V budúcom školskom roku pripravujú niekoľko noviniek. Aj na tie sa už možno prihlásiť. Podľa slov zástupkyne ZUŠ v Šali máme sa na čo tešiť. Nášmu portálu prezradila: „Od septembra pripravujeme novinky v študijných programoch. V týchto dňoch dokončujeme počítačovú učebňu a rozširujeme školský vzdelávací program o predmety s využitím moderných technológií. Výtvarný odbor rozširujeme o počítačovú grafiku, fotografiu a animáciu a hudobný odbor o elektronickú hudbu.“

Nové odbory

Ani milovníci ladných pohybov nebudú o nič ukrátení. Tanečný odbor bude obohatený o nové štýly. Ako uviedla Nora Valentínová, okrem doterajších štýlov ponúknu aj klasický a moderný balet, ľudový a scénický tanec a hip hop. Keďže sa škole podarilo prijať nových pedagógov, otvorili sa jej nové možnosti, čomu sa veľmi tešia.

Pozrite si fotozábery z vlaňajšieho podujatia ZUŠ v uliciach.

Foto: ilustračné

ZUŠ-ka vybehla do ulíc: Vyučovať budú už aj vo Veči! FOTO
36
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie