Zlatica Gregorová Samospráva

Šalianska radnica vydá novú publikáciu: Oslávia 30. výročie Nežnej revolúcie

Tento rok si pripomenieme jedno okrúhle výročie. Rok 1989 znamenal prevrat v našom štáte, od ktorého si veľa ľudí sľubovalo lepší život.

Ilustračný obrázok k článku Šalianska radnica vydá novú publikáciu: Oslávia 30. výročie Nežnej revolúcie
10
Galéria

Na námestia vybehli študenti, štrngali kľúčmi a oslavovali pád dovtedajšieho politického režimu. Každý zo štrajkujúcich mal vtedy svoje predstavy, ktoré počas nasledujúcich rokov boli alebo neboli naplnené.

K 30. výročiu

Od pamätnej udalosti ubehlo skoro 30 rokov. V novembri 2019 sa budú aj v Šali konať podujatia, ktoré deťom, mládeži priblížia historické okamihy a dospelým pripomenú, za čo kedysi vybehli na námestia. Aj v našej radnici sa pri tejto príležitosti rozhodli, že do knižného sveta vypustia novú publikáciu. Bude mať názov Nežná revolúcia v Šali. Kniha Miroslava Demína bude súčasťou projektu, spolufinancovaného z dotácie na podporu kultúry Nitrianskeho samosprávneho kra­ja.

Ako informuje mesto Šaľa na sala.sk, pôjde o celofarebnú publikáciu s dobovými dokumentmi aj svedectvami obyvateľov mesta. Päťstokusový náklad bude mať formát A5 a 28 strán. Mesto pre spracovanie brožúry zverejnilo zákazku a pôjde v nej o „dodanie hotových brožúr na základe dodaných fotografií a textov, spracovanie dodaných materiálov – zalomenie, grafický návrh, grafické spracovanie, tlač a konečnú finalizáciu, balenie do fólie, vrátane doručenia na miesto dodania predmetu zákazky.“ Predpokladaná hodnota zákazky je 1768,33 eur bez DPH.

Tlač aj web

Podľa Elišky Vargovej z Referátu pre rozvojovú stratégiu a štrukturálne fondy Mestského úradu Šaľa poputuje hodnotná publikácia do verejných inštitúcií v meste, ako sú školy či knižnica. Okrem toho bude aj vhodným propagačným materiálom v rámci reprezentácie mesta v zahraničí. Ani občania mesta nebudú ukrátení. „Verejnosti bude k dispozícii jej elektronická verzia,“ dodala referentka.

Vo fotogalérii si pozrite zbierku reprezentačných predmetov mesta Šaľa.

Foto: ilustračné

O predmety je veľký záujem: Letia magnetky aj retro plecháče, FOTO
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie