Zlatica Gregorová Samospráva

Šalianska radnica ponúka príležitosť: Vytvorte grafický návrh na 3D nápis, FOTO

Ešte vlani mesto zverejnilo oznam o nových plánoch v cestovnom ruchu. Má ísť o umiestnenie novej atrakcie.

Ilustračný obrázok k článku Šalianska radnica ponúka príležitosť: Vytvorte grafický návrh na 3D nápis, FOTO
2
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Tá by, v podobe veľkého 3D nápisu Mesto Šaľa, mala pribudnúť pred renesančný kaštieľ. Dielo by sa malo stať akýmsi miestom stretnutí domácich obyvateľov aj návštevníkov.

Veľká šanca

Radnica už aj vybrala zhotoviteľa diela. Ešte však pre neho potrebujú vhodné podklady. Mesto dalo možnosť umeleckej verejnosti, aby prišla s grafickými návrhmi. Ktokoľvek má záujem, môže mestu predložiť svoj vlastný nápad, ako by veľký nápis mal vyzerať. Dielo bude z kovu, dreva aj plastu. Súčasťou atrakcie bude aj lavička. Tá by mala slúžiť najmä na obľúbené selfie fotografovanie.

Propagácia mesta

„Mesto Šaľa v rámci projektu 3D nápis – mesto ŠAĽA, pozýva všetkých  tvorivých jednotlivcov či kolektívy do súťaže výtvarného návrhu písmen 3D nápisu „ ŠAĽA“ . V záujme nášho mesta je propagovať a prezentovať Šaľu, vždy novou formou upútať turistov, návštevníkov, ale aj vlastných obyvateľov a ich blízkych či vzdialených priateľov,“ priblížila Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja. Podľa šalianskej hovorkyne chcú nápisom vyjadriť pocit spolupatričnosti a príslušnosti k svojmu mestu.

Takouto vizuálne pútavou formou chceme poukázať na to, že aj keď sú obyvatelia mesta rozdielni, spája ich mesto, v ktorom žijú, a ktorého sú súčasťou. Aj preto vás pozývame, priložiť ruku k dielu,“ uviedla Dajana Hanesová.

Celý nápis bude dlhý cca 8,3 m a názov nápisu (ŠAĽA) bez mäkčeňa bude vysoký 1,85 m. Ten je predmetom súťaže grafických návrhov. Nápis „mesto“ bude bielej farby s výškou pribl. 1 m.

Podpora domácich

„Súťaž je určená najmä pre grafikov, maliarov, ale aj všetkých umelecky založených  ľudí, ktorí majú cit k maľovaniu a chcú, aby kúsok z nich bol prezentovaný v meste. Cieľom súťaže je podporiť a zviditeľniť najmä domácich umelcov nakoľko na každom písmene bude po jeho namaľovaní umiestnená tabuľka s informáciou o autorovi návrhu, resp. maľby na písmene a popis vyobrazeného diela,“ potvrdila hovorkyňa mesta Šaľa.

Do 20. februára

Ak máte záujem prispieť svojím nápadom, môžete tak urobiť do 20. februára 2020. Podstatou je predložiť nápis ŠAĽA tak, aby každé písmeno bolo inak výtvarne riešené, zároveň však ladiace s ostatnými písmenami. Návrh môžete zaslať mestu ako farebný sken, alebo priamo v počítači vytvorený návrh v PDF elektronicky na adresu mesto@sala.sk. Nezabudnite priložiť aj svoje kontaktné údaje.

MsÚ za pomoci Komisie kultúry a cestovného ruchu pri MsZ z doručených návrhov vyberie tie, ktorých autori budú môcť svoj návrh premietnuť do reálnej podoby (farby na realizáciu poskytne mesto) a budú odmenení balíkom propagačných predmetov mesta Šaľa ( návrhy predložené v prvom kole súťaže sa taktiež automaticky zaradia do hodnotenia),“ informovala Dajana Hanesová. Účasť v súťaži nie je honorovaná.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Šalianska radnica ponúka príležitosť: Vytvorte grafický návrh na 3D nápis, FOTO
2
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie