Šalianky zvíťazili v ďalšom kole MOL ligy: Potešili tristovku divákov

Hádzanárska súťaž pokračovala koncom minulého týždňa 8. kolom. Hráčky HK Slovan Duslo Šaľa privítali na domácej palubovke hádzanárky z Prešova.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Šalianky zvíťazili v ďalšom kole MOL ligy: Potešili tristovku divákov
Zdroj: TASR

O výhru sa snažili obe družstvá. Úspešnejšie začali Prešovčanky, avšak naše dievčatá dostali vietor do plachiet a nasledovali prvé góly do súperovej brány. Súperky sa však nedali odradiť, avšak domáce hádzanárky sa presadzovali čoraz viac. Naše hráčky si nakoniec na svoje konto pripísali ďalšie cenné body.

„Prešovčanky v úvode dvakrát viedli – 1:0 a 2:1, ale domáce otočili skóre na svoju stranu a v poslednej desaťminútovke I. polčasu získali štvorgólový náskok – prvýkrát v 24. min 10:6. Šarišanky po zmene strán stiahli odstup na jediný gól, keď Vencuriková v 39. min znížila na 13:14, ale následne dva góly Trochtovej priniesli upokojenie do radov „chemičiek“. Zverenky trénera Michala Lukačína si vedenie už postrážili a v tabuľke sa vyšvihli na 3. priečku. Zosadiť ich z nej môžu v sobotu hádzanárky Iuventy Michalovce, ktoré v šlágri 8. kola nastúpia proti pražskej Slavii,“ informuje web SZH.

HK Slovan Duslo Šaľa - ŠŠK Prešov 19:16 (12:8)

  • Najviac gólov dali: Klučková 7/5, Pócsíková 4, Trochtová 3 – Šutranová 7, Vencuriková 4/1, Gajdošová 2
  • Rozhodovali: Oťapka, Zubo
  • Bilancia vylúčení: 2:4, 7 m
  • Pokutové hody: 5/5 – 2/1
  • Zápas sledovalo 300 divákov

Najbližší zápas odohrá šalianske družstvo 4. 11. 2017 s tímom DHK Zora Olomouc o 18.00 hod. na súperovej pôde.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame