Zlatica Gregorová Hádzaná

Šalianky podľahli východniarkam: Tentoraz si body nepriviezli

Počas uplynulého víkendu sa hrali zápasy 5. kola Hádzanárskej MOL ligy. Ženy mali na programe cestu do Michaloviec.

Ilustračný obrázok k článku Šalianky podľahli východniarkam: Tentoraz si body nepriviezli

V zápase nebola núdza o dramatické momenty. Začiatok mali v rukách hosťujúce Šalianky. Neskôr sa to prestriedalo.

Dôrazná obrana súperiek

Domácicm sa čoskoro podarilo zvrátiť stav vo svoj prospech. A tak sa dostali do vedenia. „Skóre duelu otvorila Kišíková, no v prvých minútach sa viac strelecky darilo Duslu, ktoré viedlo 3:1 a 4:2. Iuventa sa v deviatej minúte po troch góloch za sebou dostala do vedenia a následne začala v zápase dominovať. Dôrazná obrana, za ktorou stála skvelá Jablonská, robili Duslu čoraz väčšie problémy. Po góle Wollingerovej viedla Iuventa v pätnástej minúte 7:5. Šaľa síce odpovedala dvoma gólmi a vyrovnala v sedemnástej minúte stav na 7:7, následne prišla štvorgólová šnúra Iuventy, ktorú zastavil za stavu 7:11 až hosťujúci tréner Lukačin oddychovým časom. Do konca polčasu michalovské vedenie ešte narástlo, na polčasových 15:10 v prospech domácich hráčok,“ informuje o priebehu zápasu klubový web.

Druhý polčas opäť režírovali domáce Michalovčanky a i keď sa naše dievčatá snažili o víťazstvo, šťastena tentoraz stála na strane súperiek.

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 32:28 (15:10)

Najviac gólov dali: Holešová 7, Wollingerová 6/3, Habánková 5/2 – Klučková 8/1, Rácková 4, Bahýlová, Némethová, Bujnochová po 3

Rozhodovali: Haščík, R. Sivák

Bilancia vylúčení: 5:2, 7 m

Pokutové hody: 6/6 – 2/1

Zápas sledovalo 900 divákov.

Najbližšie si naše hádzanárky zahrajú v sobotu 14.10. 2017 na domácej pôde s družstvom DHC Sokol Poruba o 18:00 hod.