Zlatica Gregorová Hádzaná

Šalianky podľahli baníčkam: Prehrali iba o jeden gól!

Hádzanárska MOL Liga mala na programe svoje 15. kolo. V ňom sa proti sebe postavili hráčky HK Slovan Duslo Šaľa a Baník Most.

Ilustračný obrázok k článku Šalianky podľahli baníčkam: Prehrali iba o jeden gól!

Našim dievčatám sa od začiatku zápasu darilo veľmi dobre a o ich výhre svedčil aj priebeh zápasu. Súperkám, ktoré hrali na domácej pôde, predviedli skvelý výkon, avšak víťazstvo si z návštevy Mostu neodniesli. Radosť im pokazil iba jediný gól, ktorý rozhodol v prospech domáceho tímu.

Dobrá hra

„Domáce hádzanárky nezačali dobre a už od úvodu museli doťahovať náskok súperiek. Šaľa, len s desiatimi hráčkami do poľa, v polovici prvého polčasu viedla už o tri góly, ale svoj náskok prešustrovala a do šatní sa išlo za zmierlivého stavu 12:12. Čiernym anjelom utiekol aj začiatok druhého polčasu a Chemičky išli dokonca do štvorgólového vedenia. Ani to sa im však nepodarilo udržať. Mostecké hádzanárky zlepšili obranu a v 21. minúte druhého polčasu išli prvýkrát do vedenia. Šaľanky ale dokázali vyrovnať, napokon sa však šťastie v poslednej minúte priklonilo na stranu Čiernych anjelov a Petra Maňáková strelila víťazný gól domácich,“ komentoval priebeh zápasu klubový web.

Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa 24:23 (12:12)

Najviac gólov dali: Chmelařová 5, Szarková, Kovářová, Maňáková, Zachová po 4 – Klučková 5/1, Vargová, Bujnochová po 5

Rozhodovali: Hájek, Macho

Bilancia vylúčení: 2:3, góly zo 7 m hodov: 0:1

Zápas sledovalo 525 divákov.

Najbližšie stretnutie odohrá náš tím HK Slovan Duslo Šaľa 03.02.2018 o 18:00 hod. s SHK Veselí n.Moravou v Šali.