Peter Štrbo Hádzaná

Šalianky napokon štvrté

Hádzanárky Dusla si v záverečnom zápase základnej časti WHIL poradili s Trenčínom a v tabuľke obsadili konečnú štvrtú priečku. V play off sa stretnú s ambicióznym nováčikom z Bánoviec.

Úvodný hvizd patril domácim hádzanárkam, tie sa však vo svojom útoku neujali vedenia, čo naopak využili Šalianky a zápas otvorili vo svoj prospech gólom Szarkovej. Na kompaktnú 6–0 obranu sa Trenčanky len veľmi ťažko presadzovali a tak si domáci tréner Ján Beňadik v 11. minúte za stavu 4:6 zobral oddychový čas. Ten však značne pomohol Šaliankam. Z dobrej obrany vyrážali do protiútokov a šnúrou troch gólov (Czanik, Vidiečanovej a Veselkovej) odchádzali do polčasovej prestávky so šesť gólovým vedením 10:16.

Druhý polčas začali lepšie znova Šalianky v 4. minúte druhého polčasu už viedli 12:20. Potom však nastala hluchá päťminútovka, ktorú naše hráčky prehrali 5:0 ! a domáce sa tak dotiahli na 17:20. V 7. minúte si musel Michal Lukačin vziať oddychový čas, aby svoje zverenkyne upokojil. V 19. minúte svietilo na ukazovateli ešte skóre 24:25, potom ale hádzanárky Dusla opäť zapli na plné obrátky a najmä vďaka presnej streľbe (Veselkovej, Szarkovej, Czanik a Pilekovej) a dobrým zákrokom brankárky Grandtnerovej dostali Duslo do šesťgólového vedenia 25:31. Trenčianky ešte v závere stretnutia skrášlili výsledok vo svoj prospech na 28:31.

HK Štart Trenčín- HK Slovan Duslo Šaľa 28:31 ( 10:16)

Najviac gólov: Birkušová 12/1, Rajnohová 6/3, Šáteková 5 – Vidiečanová 9, Czániková 7/2, Pileková 5. Rozhodovali: Karlrubík a Struhár (obaja SR), vylúčené: 1:6, 7 m hody: 4/4 – 4/2, 300 divákov

DUSLO: Grandtnerová, Turóciová – Piskayová, Vidiečanová 9, Pócsiková, Czanik 7/2, Dubajová, Puškášová, Pileková 5, Weibelová1, Szarková 4, Veselková 3, Trochtová, Bérešová 2.

Ostatné výsledky 26.kola:

Olomouc – Baník Most 31:22 Písek – Veselí 26:29 Zlín – Slavia Praha 31:23 Michalovce – Poruba 37:25 Partizánske – Bánovce 24:37 ŠKP Bratislava – Jindr. Hradec 24:20