Zlatica Gregorová Kultúra

Šaľania to roztočili na fašiangoch: Nechýbala hudba a parádne masky, FOTO

Zima býva obdobím, počas ktorého spoločnosť oslavuje. Azda najviac to vidieť na dedinách, kde sú verné našim tradíciám.

Ilustračný obrázok k článku Šaľania to roztočili na fašiangoch: Nechýbala hudba a parádne masky, FOTO
49
Galéria

Ani mestá šalianskeho okresu však nezaostávajú. Najmä členovia folklórnych súborov dbajú na to, aby sa na tradičné zvyky nezabúdalo a radi ich interpretujú súčasníkom.

Počas uplynulého víkendu sa v našom okrese konali veselice aj fašiangové sprievody. Obdobie od Troch kráľov až do Popolcovej stredy si mohol každý užiť podľa svojho gusta.

Fašiangy dorazili do Šale

Jedného podujatia sa mohli zúčastniť aj obyvatelia Šale. Mesto a pracovníci Mestského kultúrneho strediska zorganizovali podujatie Fašiangy v Šali. V piatok 21. februára 2020 sa pešia zóna rozveselila pestrými maskami, ktoré sa publiku predvádzali za tónov ľudovej hudby.

Deti, mládež aj dospelí sa prezliekli do zvieracích aj strašidelných masiek. Sekundovali im šalianski folkloristi v parádnych krojoch.

Sprievod sa okoloidúcim predstavil aj krátkym programom. Počas neho si záujemcovia mohli s maskami zatancovať. Nechýbala ani tradičná súčasť fašiangov-basa. Tento hudobný nástroj je symbolom končiacej sa zábavy a začiatku predveľkonočného pôstu. Súčasťou sprievodu bol aj vyzdobený alegorický voz.

Parádna zábava

Šalianski folkloristi aj ostatní účastníci veselého sprievodu priniesli do mesta príjemnú atmosféru tradičných osláv fašiangov. Tú si mohol vychutnať každý, kto sa v piatkový podvečer vybral na námestie. Zvieracie alebo strašidelné masky priniesli aj v studenom počasí zábavu a smiech.

Vo fotogalérii si pozrite zábery z Fašiangov v Šali.

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku. 

Šaľania to roztočili na fašiangoch: Hudba, folklór aj parádne masky
49
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie