Zlatica Gregorová Kultúra

Šaľania sú verní tradíciám: Zažite parádny fašiangový sprievod i veselicu

Po privítaní nového roka máme opäť dôvod na radosť. Keďže nás o pár mesiacov čaká vítanie jari, čas do Veľkej noci treba prečkať v pohode.

Ilustračný obrázok k článku Šaľania sú verní tradíciám: Zažite parádny fašiangový sprievod i veselicu
Zdroj: TASR

Obdobie po Troch kráľoch poznáme ako fašiangy. Je to čas veľkolepých osláv, karnevalov a plesov, kedy si každý môže dosýta zatancovať či zaspievať na spoločenských udalostiach. Pre toto obdobie sú charakteristické veselé sprievody, ktoré sa tiahnu ulicami.

Lekvárové šišky

Ľudia, oblečení do masiek zvierat, či muži v sukniach, to všetko patrí k fašiangovému koloritu. Nechýbajú ani lekvárové šišky a pálenka, ktorými sprievod zvykne počastovať okoloidúcich. V meste Šaľa si taktiež pripomenieme staré zvyky a ľudové tradície, prináležiace k zimnému obdobiu.

Veselý sprievod

Folklórny súbor Šaľan a Ľudová hudba Milan Veróny organizujú Fašiangy v Šali. Podujatie sa uskutoční priamo v uliciach nášho mesta aj kultúrnom dome 21. februára 2020.

O 16.00 hod. sa môžete tešiť na fašiangový sprievod, ktorý prejde pešou zónou nášho mesta a o 20.00 hod. to bude Ľudová veselica v estrádnej sále DK Šaľa.

Vstupné na veselicu je 15 eur.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie