Správy

Šaľania spájajú sily: Získajte rúško, pomôžete ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi

Pandémia koronavírusu zasiahla všetky oblasti našich životov. Medzi ohrozené skupiny patria nielen seniori.

Ilustračný obrázok k článku Šaľania spájajú sily: Získajte rúško, pomôžete ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi
Foto: Zlatica Gregorová

„Miestne občianske združenie, ktoré ponúka terénnou sociálnou službou v meste a okrese Šaľa spoluprácu občanom v čase pandémie, svojim programom usiluje o znižovanie rizík ohrozovania obyvateľstva. Sociálna služba je poskytovaná ZDARMA,“ informuje odborná garantka Komunitného centra Renáta Zelezníková.

O zabezpečenie nákupu potravín, liekov ostatného tovaru, môžu požiadať všetci dôchodcovia, imobilní občania, osoby v karanténe a ľudia so zdravotnými problémami.

Šijú rúška

„Osoby, alebo rodiny, ktoré majú iný problém, ktoré sa z dôvodu Covid-19 dostali do krízovej životnej situácie alebo do mimoriadne nepriaznivej sociálnej situácie a sú bez akéhokoľvek príjmu, bez nároku na dávky v nezamestnanosti, alebo iné dávky, sa môžu na zamestnankyňu sociálnej služby Komunitné centrum obrátiť so žiadosťou o spoluprácu pri podaní žiadosti o dotáciu z Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR,“ dodáva Renáta Zelezníková.

Okrem toho realizujú osvetovú aktivitu s názvom Chráň seba, ochrániš aj nás.

V tomto prípade šijú dobrovoľníčky z OZ Optima Status rúška pre ľudí, ktorí sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii. Dostanú ich zdarma. Formou letákov a rozhovormi sa usilujú o zvyšovanie ochrany obyvateľov.

Ochrana výmenou za materiálnu pomoc

Materiálnou zbierkou chcú podporiť ľudí a rodiny, ktoré sa ocitli v existenčných problémoch. „Pridať sa môže aj verejnosť, na výber je viacero možností. Nám sa páči najviac spôsob – PODAJ ĎALEJ DOBRÝ SKUTOK – vymeniť možno rúško ZDARMA za niečo, čo pomôže iným – potraviny, hygienické prostriedky, alebo voľnopredajný zdravotnícky materiál,“ informuje Renáta Zelezníková, odborná garantka Komunitného centra.

Občianske združenie je aktívne na facebooku a webovej stránke optimastatus.sk. Pre potreby osôb, ktoré nefungujú na sociálnych sieťach je k dispozícii telefonický kontakt: 0944 502 071.

„Sociálna služba Komunitné centrum je poskytovaná združením len od marca 2020, ale má už pozitívne odozvy na vlastnú prácu. Spolupracuje s ďalšími združeniami a organizáciami a usiluje o vytvorenie efektívnej záchrannej sociálnej siete. Pracovníčky a dobrovoľníčky OZ poznáte podľa rúška s logom OZ Optima Status,“ povedala pre mestský web Renáta Zelezníková.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie