Zlatica Gregorová Rôzne

Šaľania sa rozlúčia s letom: Mesto aj združenia pozývajú na EndLESs Festival

Keďže sa začal september, je na čase riadne si ho užiť. Mesto Šaľa, Mestské kultúrne stredisko a občianske združenia pripravili celodenné podujatie.

Ilustračný obrázok k článku Šaľania sa rozlúčia s letom: Mesto aj združenia pozývajú na EndLESs Festival
27
Galéria

Rozlúčku s letom pod názvom EndLESs festival prichystali pracovníci mesta aj členovia Mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa. Pôjde o športovo-hudobno-tanečné podujatie Šaľanov.

EndLESs festival

Uskutoční sa 14. septembra 2019 od 9.00 hod. do 02.00 hod. v šalianskom lesoparku. Pre návštevníkov budú pripravené dve pódiá, na ktorých vystúpia miestne kapely. Predvedú sa aj policajti a hasiči. Nebudú chýbať ani atrakcie pre deti a maľovanie na tvár.

Run of Titans

Ďalšou akciou, v rámci letnej rozlúčky, bude Run of Titans. Uskutoční sa tiež v sobotu 14. septembra 2019 o 10.00 do 15.00 hod. Kids Edition organizuje Grizzly, OZ Šaľania, Mládežnícky parlament mesta Šaľa, Mesto Šaľa a Mestské kultúrne stredisko. Podľa šalianskych mládežníkov pôjde o prvý ročník behu malých Titánov, ktorí sa vyšantia v lesoparku. Registrovať sa začne od 9.00 hod.

Organizátori určili tri kategórie: do 5 rokov s rodičom, od 5 do 8 rokov, od 8 do 12 rokov. Víťazom bude každý účastník. Popri športe sa môžete tešiť aj na večerný program, kde vystúpi šaliansky raper Hajdovski a po ňom to bude P.A.T.

Beh pre Karolínku je taktiež súčasťou podujatia. Začne sa v sobotu registráciou o 14.30 hod. Bežať sa začne o 16.00 hod. taktiež v lesoparku. Organizátorom je OZ Šaľa – Tvoje mesto a Mestské kultúrne stredisko Šaľa. Tvárou behu je Tomi Kid Kovács, ktorý pozýva Šaľanov, aby sa zúčastnili tejto benefičnej akcie.

Beh pre Karolínku

Obyvateľka Trnovca nad Váhom-Karolínka, potrebuje liečbu a finančným príspevkom (štartovným v sume 5 eur) jej môže pomôcť každý účastník. Trasa vedie po hrádzach v dĺžke 2,5 km.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z Bercajgla 2019.

Foto: ilustračné

Šalianski mládežníci s Bercajglom uspeli: Bola výborná atmosféra
27
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie