Zlatica Gregorová Rôzne

Šaľania prispeli na dobrú vec: S láskou naplnili krabice od topánok, FOTO

Vianoce sú obdobím, keď otvárame svoje srdcia viac ako inokedy. Adventný čas v ľuďoch podnecuje záujem aj o druhých.

Ilustračný obrázok k článku Šaľania prispeli na dobrú vec: S láskou naplnili krabice od topánok, FOTO
3
Galéria

Aj preto vznikajú rôzne charitatívne a benefičné akcie. Obdarovať seniorov bolo cieľom celoslovenskej kampane „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“. Iniciátorkou je Jana Galatová, ktorá aktivitu vymyslela, zmobilizovala sily aj vytvorila skupinu na sociálnej sieti.

Plné krabice

Jednoduché krabice, v ktorých ste si priniesli topánky z obchodu, ste podľa svojich možností, mohli naplniť darčekmi. Ako uvádza iniciátorka s kolegyňami na sociálnej sieti, naplnené krabice bolo možné pekne zabaliť do ozdobného papiera a naplniť ľubovoľnými sladkosťami, čajmi, ponožkami, drogériou alebo aj nejakým osobným predmetom, ktoré potom dostanú klienti v seniorských zariadeniach. Zber plných darčekových krabičiek prebiehal na Slovensku do 2. decembra 2019.

Vyše 350 krabíc

Svoje dobré srdce ukázali aj Šaľania. „V meste a jeho okolí celkovo vyzbierali viac ako 350 krabíc od topánok, ktoré urobia radosť deduškom a babičkám v najmenej 7 zariadeniach pre seniorov. Tretinu z celkového počtu darčekov pripravili a zabalili s učiteľkami žiaci ZŠ J. C. Hronského v Šali, ktorí ich odovzdajú klientom „starého" Domova dôchodcov na Nešporovej ulici, zariadenia pre seniorov Solidaritas v Nemocničnom parku a Senior Care Kaskády pri Galante,“ informovali náš portál Róbert Andráši a Zuzana Urbancová.

V Šali a jej okolí projekt koordinoval poslanec Mestského zastupiteľstva v Šali Róbert Andráši. „Pôvodne som mal malú dušičku, či vyzbierame aspoň desať škatúľ. Postupne sa však do projektu spontánne zapájali desiatky ľudí. Bolo úžasné, ako to pribúdalo a postupne sa oslovovali ďalšie domovy dôchodcov v meste a okolí. K dnešnému dňu ich máme viac ako 350 a ešte pribudnú ďalšie, keďže niektoré sme ešte nestihli vyzdvihnúť,“ hod­notí projekt Róbert Andráši. 

Pripájali sa ďalší

V ZŠ J. C. Hronského bola koordinátorkou aktivít Zuzana Urbancová. Najprv bola skeptická, po pár dňoch už neskrývala dojatie. „Konečný stav je 126 škatúľ plných darčekov. Deti darovali rukavice, ponožky, šále, čaje, vitamíny, kávy, cukríky, knihy, krížovky a množstvo iných darčekov. Samé ich rozdelili do krabíc, a potom sme ich balili. Bolo skvelé ich pri tom sledovať. K iniciatíve sa na škole pripojili aj ďalšie triedy, skupiny detí, jednotlivci, viaceré jej kolegyne a kolegovia a ich rodiny. Všetkým patrí jedno veľké ďakujeme,“ hovorí triedna učiteľka 6. A.

Vďaku vyjadrila aj riaditeľka školy Katarína Grznárová, ktorá sa veľmi potešila, že deti aj rodičia sa vo veľkej miere zapojili do tohto projektu. Róberta Andrášiho zase prekvapilo napríklad krmivo pre vtáčiky v darčekových krabiciach a tiež to, že sa zapojili aj firmy. „Dokonca aj na účet združenia, ktoré spravujeme, prišla finančná hotovosť od Šaľanov, ktorí žijú v zahraničí s odkazom, aby sme z týchto financií spravili radosť babičkám a deduškom vytvorením ďalších krabičiek od topánok plných lásky," dodal.

Na večierku

Koncom novembra 2019 naplnené krabice už obdarovaným odovzdali škôlkari s učiteľkami z Materskej školy na Ulici 8. mája v Šali. V Domove dôchodcov v Šali odovzdajú darčeky na Vianočnom večierku vo štvrtok 19. decembra 2019 o 13.00 hod. „Na miesto sú pozvaní jednotlivci, zástupcovia firiem a úradov, ktorí prispeli. Celkovo na mieste odovzdajú 80 balíčkov,“ do­dal Róbert Andráši.

Potešia i programom

ZŠ J. C. Hronského v Šali obdaruje tri domovy. Okrem iných navštívia Senior Care Kaskády pri Galante, kde odovzdajú 80 krabíc. „Ďal­ších 20 odovzdáme v "starom“ Dome dôchodcov na Nešporovej ulici v Šali a 26 darujeme do centra pre seniorov Solidaritas v Nemocničnom parku v Šali. Našou túžbou je, aby sme odovzdávanie spestrili programom našich šikovných a talentovaných detí,"dodala koordinátorka projektu na šalianskej ZŠ J. C. Hronského Zuzana Urbancová.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Šaľania prispeli na dobrú vec: Láskou naplnili krabice od topánok, FOTO
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie