Zlatica Gregorová Kultúra Rôzne

Šaľania prešli Míľu pre mamu: Deti vysadili pôvabný kvetinový záhon, FOTO

Súčasťou celoslovenského podujatia určeného všetkým mamám bolo aj naše mesto. Členky materského centra sa postarali o nezabudnuteľné zážitky.

Ilustračný obrázok k článku Šaľania prešli Míľu pre mamu: Deti vysadili pôvabný kvetinový záhon, FOTO
15
Galéria

Ak ste mali počas uplynulého víkendu čas, iste ste sa zúčastnili Míle pre mamu aj vy. Spoločne ste ju mohli prejsť v sobotu 11. mája 2019 v areáli šalianskeho amfiteátra – centrálnej mestskej zóne. Podujatie sa každoročne koná pri príležitosti oslavy Dňa matiek, ktoré obdarúvame každú druhú májovú nedeľu. Nosnou myšlienkou tohtoročnej oslavy bolo dobrovoľníctvo a všetko, čo s ním súvisí.

Podľa predstáv

Trasu, ktorá merala jednu míľu, mohli účastníci podujatia prejsť smerom ku kostolnému parku. Tam na deti aj mládež boli nachystané stanovištia. Ak súťažiaci splnili svoje úlohy, dostali i sladkú odmenu. Podľa Martiny Elekovej z MC Mamy mamám v Šali si dobré počasie doslova vymodlili a akcia im vyšla podľa predstáv.„Účasť bola približne rovnaká ako minulý rok, 625 registrovaných účastníkov. Veľký úspech zožali detské vystúpenia najmä mažoretky z MŠ Družstevná, ale takisto taekwondisti, latino fitness dance s Kikou a výborná bola tancovačka, ktorú pripravili mládežníci z eRka (hnutie kresťanských spoločenstiev detí),“ priblížila atmosféru Martina Eleková.

Deti si pri návšteve siedmych stanovíšť vyskúšali rôzne zaujímavé situácie. „Napríklad aj to, aké je byť nevidiaci, zistiť dôležitosť spolupráce, vyjašiť sa labyrinte a stať sa dobrovoľníkom keď sadili kvietky do nového Detského záhona. Ten sme predpripravili spolu s pani Gabikou Lackovou z OZ Petra Bošňáka,“ uviedla Martina z MC Mamy mamám v Šali.

S mládežníkmi

Šalianske mamy sa na akciu dobre nachystali. Do parku pri kostole umiestnili viacero citátov, ktoré sa viazal k hlavnej téme -dobrovoľníctvu. Do príprav podujatia sa zapojili aj členovia Mládežníckeho parlamentu v Šali. Ani tentoraz nechýbali stánky s ručne vytvorenými dielami, ktoré si účastníci akcie mohli zakúpiť podľa svojho gusta. Nechýbala prírodná kozmetika ani obľúbené líčenie dievčat a žien.

Foto aj dielne

„Ako zvyčajne bolo pripravené aj rodinné fotenie a rámik si mohli deti vyzdobiť v pripravenom stánku s tvorivými dielničkami. Ďalšie tvorivé dielničky si pre deti pripravili Jasličky Srdiečko. Všetkým zúčastneným a spoluorganizátorom ďakujeme a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie,“ dodala na záver Martina Eleková.

Šaľania prešli Míľu pre mamu: Decká vysadili pôvabný kvetinový záhon, FOTO
15
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie