Zlatica Gregorová Hádzaná

Šaľania nastúpili proti Považskej Bystrici: Odveta vyšla súperom

V strede tohto týždňa sa odohralo stretnutie hádzanárskych celkov HKM Šaľa a MŠK Považská Bystrica

Ilustračný obrázok k článku Šaľania nastúpili proti Považskej Bystrici: Odveta vyšla súperom
Zdroj: Barbora Talačová

Naši hráči na považskobystrickej pôde v stredu 26. 4. 2017 skončili rozdielom 4 gólov v prospech súpera. V nedávnom prvom semifinálovom zápase sa im podarilo vysoko zvíťaziť. V sobotnom zápase, ktorý bude nasledovať môžu hráči HKM Šaľa opäť zvrátiť stav.

V priebehu zápasu sa striedavo darilo obom mužstvám. Na začiatku si streleckú mušku vyskúšali domáci. Neskôr sa do hry zapojili Šaľania so svojimi premenenými šancami. S vyšším skóre však nakoniec skončili Považskobystri­čania.

Hádzanári MŠK Považská Bystrica si poradili vo svojej hale s HKM Šaľa 28:24 a vyrovnali stav série na 1:1. Považania začali lepšie (6:3), v 23. min vyhrávali 10:9, ale hostia do polčasovej prestávky otočili na 14:12 a krátko po nej zvýšili na 16:12. Domáci v 44. min vyrovnali na 19:19 a vzápätí v rozhodujúcej fáze duelu unikli na 24:20 v 50. min. Najmä s prispením strelecky disponovaného tria Vallo, Chudoba a Š. Macháč sa po záverečnom hvizde tešili zo štvorgólového víťazstva,“ informuje klubový web.

MŠK Považská Bystrica – HKM Šaľa 28:24 (12:14)

Najviac gólov dali : Vallo 9/3, Chudoba 7/2, Macháč 6 – Michniewicz 7/2, Šulc 7, Guzy 5

Rozhodovali: Mandák, Rudinský

Bilancia vylúčení: 6:4, 7 m

Pokutové hody: 5/5 – 4/2

Zápas sledovalo 700 divákov

V sobotu 29. apríla 2017 sa o 15.00 hod. uskutoční odvetný zápas s mužstvom Považskej Bystrice v Šali.