Peter Štrbo Iné športy

Šaľan Fülöp vyplával v českom Tábore štyri prvenstvá

Reprezentanti šalianskeho KŠP Tritón plutvovom plávaní a plávaní pod vodou v roku 2010 neraz úspešne reprezentovali na domácich a medzinárodných plaveckých podujatiach.

Jedným z posledných podujatí v tomto roku bola medzinárodná Veľká cena Tábora v plutvovom plávaní, na ktorých štartovali zo Slovenska iba pretekári Neptun a Žralok Bratislava a šaliansky pretekár Michal Fülöp. V silnej konkurencii českých plavcov sa nestratili ani slovenskí plavci. V kategórii chlapcov bratislavčan Adam Christov (Neptun) vyhral so ziskom 2430 bodov kategóriu „A“ (r. 1992 a starší). Náš reprezentant nenašiel premožiteľa ani v jednej zo štyroch disciplín, v ktorých štartoval a v kategórii „C“ (1995 – 6) keď nazbieral za svoje výkony 2736 bodov, čo mu stačilo k suverénnemu v tejto kategórii. V ostatných troch kategóriách brali prvenstvá českí plavci. V kategórii dievčat skončila na medailovom mieste iba Beata Buranová (Neptún Bratislava), ktorá spolu s Terezou Čudovou (Praha) skončili v kategóii „C“ so zhodným ziskom na prvom mieste. V ostatných štyroch kategóriách dominovali českí reprezentanti. Podľa počtu získaných bodov sa neoficiálnym víťazom medzinárodného troj boja stal v kategórii chlapcov Oldřich Peleška – 3067 bodov, pred Petrom Podhorným – 2937 bodov (obaja Most) a šalianskym plavcom Michalom Fülöpom – 2736 bodov v konkurencii viac ako 60 bodovaných plavcov. V kategórii dievčat sa stala víťazkou Kristýna Cimrtová – 2. 608 bodov (Ceská Lípa), najlepšia slovenská plavkyňa Beata Buranová (Neptun) skončila na 4. – 5. mieste (bodovalo 47 plavkýň). Pre šalianskeho plavca Michala Fülöpa, ktorý v tomto roku reprezentoval aj na juniorských Majstrovstvách sveta na španielskej Malorce, bol štart na medzinárodnom preteku v Tábore osožný nakoľko si v disciplíne na 200 metrov PP si vytvoril osobný a v preteku na 50 metrov PP prekonal slovenský rekord. Foto: Michal Fülöp spolu so svojim trénerom Štefanom Mikom na juniorských Majstrovstvách sveta v Španielsku.