Peter Štrbo Hádzaná

Šaľa zvíťazila aj po tretíkrát

Hádzanárky Dusla privítali v zápase 3.kola český Sokol Písek a po napínavom priebehu sa tešili z tretieho víťazstva v rade.

„Chemičkám“ nevyšiel úvod duelu a efektívnejšie hostky viedli v 17.minúte už 5:9. Duslu sa podarilo vyrovnať v 24.minúte, keď Trochtová skórovala po peknej spolupráci s Bahýlovou a bolo 11:11. V poslednej desaťminútovke polčasu sa obaja súperi doťahovali a koncovka bola skutočne napínavá. Najskôr za stavu 14:13 podržala domáci tím dobrými zákrokmi Grandtnerová, následne si Michal Lukačín vzal timeout a Vidiečanová zvýšila na rozdiel dvoch gólov len dve sekundy pred polčasovou sirénou.

V druhom polčase Šalianky od úvodných minút zvyšovali svoj náskok, strelecky sa darilo najmä Trochtovej, ktorá v 53.minúte poslala Šaľu už do šesťgólového vedenia (28:22) a vyzeralo to na bezproblémový záver duelu. Písku však pomohol timeout a tri minúty pred koncom znížili náskok domácich len na rozdiel dvoch gólov, 29:27, čo sľubovalo dramatický záver zápasu. Dvojgólový náskok si však už hádzanárky Šale nenechali vziať a tešia sa tak z tretieho víťazstva v rade. Najlepšou strelkyňou duelu bola kanonierka Písku Luzumová s 11 presnými zásahmi. Vynikajúci strelecký výkon však podala aj domáca Trochtová, ktorá sa presadila dovedna až desaťkrát.

[size=14]**Slovan Duslo Šaľa – TJ Sokol Písek 32:30 (15:13) **[/size] Najviac gólov: Trochtová 10, Bérešová 5 – Luzumová 11/2, Vrancová a Borovská po 4, Rozhodovali: Haščík, Oťapka, vylúčené: 3:3, 7 m hody: 3/3 – 2/2, 300 divákov

DUSLO: Grandtnerová, Túrociová – Vidiečanová 3, Trochtová 10, Piskayová 1, I. Bahýlová 1, L. Weibelová 4, Czanik 1, Veselková 5/3, Bérešová 5, Pócsiková, Pileková 2, Demajová, Porubská.

Výsledky 3.kola:

HC Zlín – Slavia Praha 27 : 30 Sokol Poruba – Danlog Partizánske 33 : 31 Iuventa Michalovce – Piccard Senec 44 : 20 Zora Olomouc – UDHK ŠG Nitra-Sereď 37 : 24 Veselí n/M – Most 30:24

Najlepšie strelkyne:

Klára Černá (Slávia) – 28 gólov Alžbeta Tóthová (Poruba) – 27 gólov Iveta Luzumová (Písek) – 26 gólov