Zlatica Gregorová Samospráva

Šaľa začala s jesennými prácami: Radnica skrášľuje zeleň aj chodníky, FOTO

Po lete býva zvykom samospráv, že kompetentní pracovníci začnú s úpravami okolia. Zeleň aj chodníky si pýtajú svoje.

Ilustračný obrázok k článku Šaľa začala s jesennými prácami: Radnica skrášľuje zeleň aj chodníky, FOTO
8
Galéria

Aj v Šali sa rozhodli dať trvalkám správnu starostlivosť. Po horúčavách, z ktorých sa pomaly spamätávajú, im treba dopriať vhodné hnojivo aj zostrih. Čo mieni radnica podniknúť?

Orezávajú

„Nielen obyvatelia svojich záhradiek, ale i mesto sa poctivo pripravuje na chladné dni, ktoré nás čakajú. V týchto dňoch mesto odstránilo odkvitnuté letničky z pešej zóny a pristúpilo k orezávaniu vysokých a štíhlych topoľov pri ul. SNP. S orezávaním topoľov sa, za priaznivého počasia, ešte bude pokračovať aj pri kaštieli,“ objasnila nášmu portálu Dajana Hanesová z Mestského úradu v Šali.

Opadané lístie

S chladnejším počasím súvisí i častejšie opadávanie listov zo stromov. I zber takéhoto prírodného materiálu je mesto schopné operatívne riešiť. V centre sú väčšinou vysadené ruže, ktoré potrebujú taktiež jesennú úpravu.

„Do zimy sa budú ešte zazimovávať ruže, ktoré v tomto období potrebujú zvýšenú starostlivosť. Ruže sa zostrihajú a prihrnú zeminou. Zároveň sa odstránia tiež všetky výhonky, ktoré sú zlomené či poškodené, keďže by zimu neprežili,“ doplnila šalianska hovorkyňa.

Nové chodníky

Okrem prác na údržbe mestskej zelene sa mesto púšťa aj do opravy chodníkov. Aktuálne ich renovujú na Dolnej ulici a taktiež na ulici J. Palárika.

Podľa informácií z radnice, obidva betónové chodníky dostanú nový šat v podobe zámkovej dlažby a do parády si poverení pracovníci zoberú aj ďalšie poničené komunikácie pre chodcov.

Šaľa začala s jesennými prácami: Radnica skrášľuje zeleň aj chodníky, FOTO
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie