Peter Štrbo Hádzaná

Šaľa vo finále! Chemičky vyradili Partizánske v troch zápasoch

Suverénny postup! Hádzanárky Šale vyradili Partizánske v najkratšom možnom čase a po troch víťazných zápasoch ich vo finále čaká tradičný rival Iuventa Michalovce. Duel na palubovke Danlogu zvládli chemičky na výbornú, od konca prvého polčasu neustále viedli a domácim tak nedali šancu na zvrat.

Ilustračný obrázok k článku Šaľa vo finále! Chemičky vyradili Partizánske v troch zápasoch

Úvod zápasu bol mimoriadne vyrovnaný, ani jedno z družstiev nedovolilo súperovi odskočiť na rozdiel viac ako jedného gólu. K útoku zavelila v poslednej desaťminútovke polčasu spoľahlivá kanonierka Szarková, ktorej dva góly v priebehu jednej minúty znamenali dvojgólový náskok pre Šalu. Následne Porubská zvýšila na 11:8 a od tohto momentu už Duslo vedenie zo svojich rúk nepustilo.

Chemičky po obrátke gólom Bérešovej síce viedli 16:13, no Blažeková s Michnovou znížili na 15:16 a hostky museli opäť začať budovať svoj náskok. Netrvalo im to však dlho, už v 39. minúte viedli Šalianky 19:15 a urobili tak kľúčový krok k postupu do finále. Štvorgólový náskok si už Duslo s prehľadom udržiavalo až do záverečného hvizdu a tak sa po ňom mohlo tešiť zo zaslúženého víťazstva. Rovnako v najrýchlejšom možno čase si Michalovce suverénne poradili so Sencom a tak sa zopakuje minuloročné finále.

HK Danlog Partizánske – Slovan Duslo Šaľa 20:24 (12:14)

Najviac gólov: Blažeková 7/2, Michnová 4/3, Janšáková 3, Minarčíková 3/1 – Porubská, Bérešová po 6, Szarková 4/1, Trochtová, Súkenníková po 4 Rozhodovali: Oťapka, Sivák, vylúčené: 4:4, 7 m hody: 8/7 – 1/1, 380 divákov

Konečný stav série: 3:0

Danlog: Súlovská, Škvareninová – Žišková, Blažeková 7/3, Šichmanová, Szőkeová, Legeňová 1, Kostelná, Kankulová 1, Janšáková 3, Šáteková 1, Michnová 4/3, Hodošková, Minarčíková 3/1, Bettáková

Duslo: Grandtnerová, Túrociová, Haládiková – Bíziková, Porubská 6, Bérešová 6, Demajová, Krokavecová, Tulipánová, Veselková, Szarková 4/1, Súkenníková 4, Rácková, Sláviková, Trochtová 4