Peter Štrbo Futbal

Šaľa v laufe! Futbalisti Dusla sa s Topoľčanmi nemaznali!

Chemici sa dostali do vynikajúcej streleckej formy a valcujú jedného súpera za druhým. Tentoraz si to odniesli posledné Topoľčany, ktoré s favoritom držali krok len v remízovom prvom polčase. Po obrátke Šaľania strelecky explodovali a štyrmi gólmi ro

Otvárací gól zápasu strelil v 22. minúte Čurgali, ktorý po Glendovom centri hlavou prekonal Uhlára. Už o päť minút sa domáci pomerne lacno dostali k vyrovnávajúcemu gólu, Bošanský zahrával priamy kop takmer od rohovej zastávky, loptu zakrútil na prednú tyč a gólman Valenský si, aj s prispením útočiaceho hráča, vrazil loptu do vlastnej siete. Krátko po obrátke hostia opäť viedli, stopér Mujkoš svoj ofenzívny výlet zakončil presnou prihrávkou do šestnástky, lopta našla na malom vápne Čurgaliho, ktorý z prvej síce Uhlára neprekonal, no po dorážke už bol úspešný.

Topoľčany však aj na tento gól našli za krátko odpoveď a na vyrovnávajúcom góle mal opäť výrazný podiel neistý Valenský, ktorý išiel do súboja so Žákom neskoro a útočník domácich aj s nutnou dávkou šťastia zrovnal na 2:2. Radosť z vyrovnania mala pre zverencov trénera Želisku len krátke trvanie, Tomiš už o dve minúty zahrával priamy kop a kiksoval pre zmenu domáci gólman Uhlár. Jemný center záložníka Šale padol na päťku, Uhlár sa z čiary ani nepohol a lopta ho kuriózne preskočila, 3:2 pre Šaľu.

Ďalšie góly si hostia odložili do záverečnej päťminútovky riadnej hracej doby. Najskôr Jakujbakov presný center Čurgali šikovne sklepol hlavou na Mujkoša, ktorý prepálil všetko čo mu stálo v ceste (4:2) a v 90. minúte sám Jakubjak po výbornej prihrávke Gajdoša parádnou technickou strelou vymietol šibenicu na Uhlárovej bráne a uzavrel na konečných 5:2.

[size=14]MFK Topvar Topoľčany – FK Slovan Duslo Šaľa 2:5 (1:1)[/size] Góly: 27. Bošanský, 65. Žák – 22. a 55. Čurgali, 67. Tomiš, 85. Mujkoš, 90. Jakubjak ČK: 87. Krajčír (Topoľčany), rozhodoval: Piatka, 248 divákov

MFK: Uhlár – Králik, Ondrka, Bisák, Piršel – Králik, Benca ( 60. Vaňo), Remeň, Bošanský – Žák ( 79. Švajlen), Gešnábel. Tréner: J. Želiska. Duslo : Valenský – Ďatko (78. Konopásek), Áč, Mujkoš, Mihálik, Tomiš ( 69. Jakubjak), Charizopulos, Lalák, Glenda – Košút (69. Gajdoš), Čurgali. Tréner: D. Liba

Výsledky 24. kola:

Vrbové – Vráble 2:2 Moravany n/V – Slovan jun. 0:0 Šamorín – Nové Mesto n/V 1:0 Dun. Lužná – Trnava „B“ 2:4 Nitra jun. – Nové Zámky 3:2 Sereď – Pezinok 2:0

[size=13][color=#ff0000]­Vo videu si pozrite zostrih všetkých gólov a hodnotenie trénera Šale Dušana Libu![/color][/si­ze] Zdroj: youtube Foto: Milan Pospiš