Peter Štrbo Futbal

Šaľa už so štvrtou porážkou v rade. Výsledok duelu s Bardejovom až príliš krutý

Duslo ťahá nelichotivú sériu štyroch prehier v rade. Chemici, ktorých káder kvária zranenia a tresty, tentoraz v domácom prostredí nestačili na nováčika z Bardejova, ktorý si po pomerne jasnom víťazstve 3:0 odviezol všetky body. Výsledok však pre Šaľu, vzhľadom na priebeh, vyznieva až príliš kruto.

Ilustračný obrázok k článku Šaľa už so štvrtou porážkou v rade. Výsledok duelu s Bardejovom až príliš krutý

V úvode boli aktívnejší domáci, no zastavilo ich vylúčenie brankára Kolmokova, ktorý podľa rozhodcu nedovolene zastavil Dzúrika, ten však padol až príliš okato. Muž v čiernom bol však neoblomný, ukázal na čierny bod a penaltu premenil Paukner. Tento moment výrazne ovplyvnil ďalší priebeh zápasu, Kolmokov musel veľmi skoro „pod sprchy“ (bežala len 25. minúta stretnutia), tréner Liba musel nútene stiahnuť z hry šikovného Ivančíka, ktorý musel prepustiť miesto náhradnému brankárovi Valenskému.

Ani po tomto momente sa domáci nevzdávali a snažili sa niečo urobiť zo zápasom. Šťastena im však nebola naklonená pri šanciach Čurgaliho ani Gešnábela a tak prišiel v druhom polčase ďalší nešťastný moment. Bežala 74. minúta a striedajúci Michal Jakubjak v snahe odvrátiť nebezpečný center zrazil loptu hlavou do vlastne brány a bolo prakticky po zápase. V 88. minúte dokonal „skazu“ Lukáč, ktorý v šestnástke presným obstrelom prekonal Valenského. Domáce obecenstvo bolo po stretnutí evidentne nespokojné s výkonom hlavného rozhodcu Marhefku.

Slovan Duslo Šaľa – Partizán Bardejov 0:3 (0:1)

góly: 26. Paukner (11 m), 74. Jakubjak (vl.), 88. Lukáč
Pred 266 divákmi rozhodoval Marhefka; ŽK: Glenda, Gešnábel – Staš, Hanuščák.; ČK: 25. min. D. Kolmokov.

Duslo: Kolmokov – Konopásek (62. Jakubjak), Mujkoš, Mihálik, Tomiš – Glenda, Charizopulos, Gešnábel, Ivančík (25. M. Valenský) – Čurgali, L. Szabó

Partizán: Čikoš – Pavličko – Andraščík, Staš, Palša,S. Kica – Dzúrik, Berecký, Kuhajdík, A. Benes (46. Dyjan de Azevedo) – Paukner (80. Lukáč), Hanuščák (85. Nworah)

Dušan Liba (Šaľa): „V priebehu dvoch mesiacov sme mali veľmi nahustený program a v záverečných stretnutiach súťaže nastupujeme dosť oslabení (zranenia a tresty) a v silne improvizovanej zostave. Aj po vylúčení brankára sme boli skoro hodinu vyrovnaným súperom a vyrovnanie viselo vo vzduchu. Na kolená nás zrazil nešťastný druhý vlastný gól, ktorý pomohol súperovi k zisku troch bodov.“

Jozef Kukulský (Bardejov):Prišli sme s úmyslom bodovať. K splneniu cieľa nám pomohol rýchly gól a vylúčenie. V stretnutí susedov v tabuľke sme vyhrali zaslúžene a musím chlapcov pochváliť za dobrý, kolektívny výkon.“