Zlatica Gregorová Samospráva

Šaľa sa zbaví autovrakov: Mesto očistí firma z Bernolákova

Majitelia automobilov by si mali dobre rozmyslieť, ako so svojim štvorkolesovým miláčikom nakladajú.

Ilustračný obrázok k článku Šaľa sa zbaví autovrakov: Mesto očistí firma z Bernolákova
8
Galéria
Zdroj: TASR

Auto je pritom vodičovým majetkom a ten je povinný o neho sa postarať. Tak, ako aj v iných mestách i v Šali si má nájsť vlastník vozidla vhodné parkovanie alebo garáž, kam by ho odstavil. Ak sa k nemu dlho nik nehlási a je vidieť, že nie je zaparkované dočasne, mesto môže nariadiť jeho odstránenie.

Do boja

Na tento účel slúžia parkoviská vrakoviská, kam ich možno odtiahnuť. Aj šalianska radnica ide do boja s dlhodobo odstavenými autami – autovrakmi, ktoré špatia okolie. Tvoria odpad a neprispievajú ani k priaznivému stavu okolitej prírody. Pred odtiahnutím nepojazdného auta však bude jeho majiteľ vopred upozornený.

Nedávno Mesto Šaľa uzatvorilo zmluvu s autovrakoviskom, sídliacim v Bernolákove. Podľa dokumentu, zverejneného na sala.sk bude firma z mestských komunikácií odstraňovať vozidlá, u ktorých vzniknú podmienky na ich odstránenie a umiestnenie na parkovisku vrakoviska.

Vopred upozornia

Ako informuje dokument, predtým ako dôjde k odstráneniu nepojazdného alebo dlhodobo zaparkovaného auta zo šalianskej cesty, musí radnica zistiť majiteľa auta prostredníctvom polície a následne požiadať autovrakovisko o jeho odstránenie. Týmto spôsobom mesto prispeje k čistejšiemu životnému prostrediu, čiastočne aj k zvýšeniu parkovacích miest.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z nedávneho rokovania o Dopravnom generele v Šali.

Foto: ilustračné

V Šali rokovali o doprave: Občania môžu vyplniť dotazník, FOTO
8
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie