Peter Štrbo Hádzaná

Šaľa pokorila víťaza WHIL!

V poslednom kole česko-slovenskej interligy si hádzanárky Dusla Šaľa poradili s Veselím n/M 26:20. Chemičky položili základy pohodlného víťazstva nad čerstvým víťazom WHIL už v prvom polčase, ktorý vyhrali o sedem gólov. Strelecky sa zaskvela desaťgó

Šalianky vstúpili do súboja s Veselím vynikajúco, po desiatich minútach viedli nad čerstvým víťazom interligy 5:0. V druhej desaťminútovke sa hra vyrovnala, prejavila sa kvalita hostí a v jej závere znížila Tomečková zo sedmičky na 7:5. Šaľa sa však opäť dostala na koňa, keď Pileková s Porubskou v krátkom časovom slede zvýšili na 9:5. Záver polčasu sa už niesol v znamení úspešných gólových akcií Dusla, ktoré do polčasového klaksónu zveľadilo svoj náskok na sedem gólov (14:7).

V druhom dejstve diváci naďalej sledovali stretnutie výbornej úrovne, chemičky umnou hrou udržiavali svoj náskok, v 37. minúte sa opäť presadila strelecky disponovaná Vidiečanová, ktorá upravila na 18:11 z pohľadu domácich. Veselí sa v 44. minúte podarilo priblížiť Duslu na rozdiel štyroch gólov (19:15), ďalšiu sedmičku premenila Tomečková, no Šaľa naďalej kontrolovala priebeh hry a aktuálnemu majstrovi Českej republiky nedovolila zdramatizovať zápas, naopak, svoj náskok ešte zveľadila na šesťgólový. Bodku za zápasom dala Trochtová, ktorá upravila na konečných 26:20.

Šalianky v náročnom dueli uspeli a vďaka víťazstvu si v konečnej tabuľke WHIL vybojovali cenný bronz pred druhými Michalovcami a už spomenutými víťazkami z Veselí. "Tretie miesto pre Šaľu je veľmi pekným umiestením po dlhších rokoch. Pred zápasom sme si vraveli, že by bola škoda stratiť túto pozíciu, keďže celú sezónu sme sa pohybovali na horných priečkach v tabuľke. Dievčatám ďakujem, je to vyústenie ich celoročnej práce. Som rád, že sme tento rozlúčkový duel zvládli najmä z psychického hľadiska,“ uviedol pre portál slovakhandball.sk kormidelník Dusla Šaľa Michal Lukačín.

[blockquote]Už 28. apríla sa začínajú boje o majstrovský titul. Chemičky sa v semifinále play-off stretnú s Partizánskym. Séria sa hrá na tri víťazné stretnutia (prvé dva zápasy (28. a 29. apríla) odohrá Duslo na domácej palubovke [/blockquote]

[size=14]Slovan Duslo Šaľa – HK Britterm Veselí nad Moravou 26:20 (14:7)[/size] Najviac gólov: Vidiečanová 10/2, Porubská a Szarková po 4 – Tomečeková 6/3, Chmelářová 6/1, Viniatynská 3. Rozhodovali: Daňo, Sabol (obaja SR), vylúčené: 4:2, 7 m hody: 4/2 – 5/4, 700 divákov

Duslo: Grandtnerová, Túrociová – Vidiečanová 10/2, Porubská 4, Szarková 4, Trochtová 3, Pileková 3, Demajová 1, Piskayová 1, Bérešová, Czanik, Tulipánová, Ďurechová, Bíziková

Výsledky 26. kola:

Michalovce – J.Hradec 36:20 Poruba – Nitra-Sereď 39:24 Partizánske – Senec 32:23 Zlín – Písek 37:25 Olomouc – Most 24:29

[blockquote]Foto: M.Pospiš Súvisiace články: [link=http://www­.sala24.sk/clan­ky?extend.131332_Pred-poslednym-kolom-WHIL:-Sala-stale-v-hre-o-bronz]Pred posledným kolom WHIL: Šaľa stále v hre o bronz[/link][/bloc­kquote] [center]Konečná tabuľka WHIL[/center]