Zlatica Gregorová Samospráva

Šaľa čoskoro zaujme novou atrakciou: Zhotoviteľ 3D nápisu je už známy

Aj naši radní si povedali, že aktivít v rámci cestovného ruchu nikdy nie je dosť. Mesto vyhlásilo verejnú súťaž.

Ilustračný obrázok k článku Šaľa čoskoro zaujme novou atrakciou: Zhotoviteľ 3D nápisu je už známy
5
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Dielo bude umiestnené pred šalianskym archívom. Každý, kto sa do nej chcel zapojiť musel mať vlastnú dokumentáciu na výrobu podľa grafického podkladu.

S inštaláciou

Zároveň radnica požadovala, aby záujemca vypracoval návrh na to, ako budú ukotvené jednotlivé písmená „mesto Šaľa“, v blízkosti historickej budovy. Na výrobu diela by mal byť použitý kov, drevo aj plast. Do zákazky patrí aj samotná inštalácia diela. Za 3D nápis šalianska radnica víťazovi súťaže chcela vyplatiť predbežne 5000 eur bez DPH.

Kaštieľ v Šali je obľúbenou lokalitou návštevníkov aj domácich obyvateľov. Radnica si okrem výrazného artefaktu sľubuje aj to, že sa veľký nápis stane obľúbeným miestom na zhotovovanie fotografií, či dnes takých populárnych „selfie“. Zaujímavým prvkom by mala byť lavička, ktorou by malo byť samotné slovo „mesto“.

Šalianska firma

Výsledok verejnej súťaže je v týchto chvíľach známy. Ako uvádza sala.sk, žiadosť mestu zaslal jeden záujemca. Ten splnil požiadavky a tak sa stal víťazom zákazky. Šalianska spoločnosť tak 3D nápis Mesto Šaľa zhotoví aj umiestni za 6800 eur s DPH.

Vo fotogalérii uvidíte zábery z návštevy vedenia mesta Šaľa v Báčskej Palanke.

Foto: ilustračné

Šaľa chce nadviazať novú družbu: Horúcim kandidátom je Báčska Palanka, FOTO
5
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie