Správy

Riešili ďalšie problémy s polopodzemnými kontajnermi: Mesto apeluje na obyvateľov

Zdá sa, že Šaľania sú nepoučiteľní. Polopodzemné kontajnery majú pomôcť zlepšiť odvoz odpadu.

Ilustračný obrázok k článku Riešili ďalšie problémy s polopodzemnými kontajnermi: Mesto apeluje na obyvateľov
Foto: Zlatica Gregorová

Bohužiaľ, radnica pravidelne rieši problémy, ktoré spôsobujú občania, ktorí do kontajnerov vhadzujú odpad, ktorý do nich nepatrí.

„Pri výsype polopodzemných kontajnerov na zmesový odpad dňa 15. mája 2020 sme zistili poškodenie zberného vreca na stojisku na Ulici Narcisovej pri garážach. Vrece bolo na dvoch miestach roztrhnuté. Spôsobili to časti kovovej zárubne, ktoré niekto vhodil do zberného vreca. Pritom zberný dvor je o ulicu ďalej,“ informuje radnica.

Poškodené vrece bude musieť byť nahradené novým. Výmena vreca bude stáž 321 eur.

Nejednalo sa však o jediný problém s odpadom. Počas týždňa zistili prítomnosť stavebného odpadu v kontajneroch na zmesový odpad na Rímskej ulici a Ulici Fr. Kráľa 6. Aj tento druh odpadu môže poškodiť špeciálne vrecia.

„Aj tieto lokality sú veľmi blízko zberného dvora. Poškodené vrecia predstavujú nebezpečenstvo jednak pre zamestnancov vykonávajúcich zber odpadu a takisto aj pre okolie, napr. pre blízko stojace autá (vrece sa v mieste poškodenia môže roztrhnúť celkom a odpad sa môže vysypať nekontrolovateľne mimo výsypného otvoru),“ dodáva radnica.

Vedenie mesta sa preto obracia na občanov s jasným odkazom: „Apelujeme preto na obyvateľov, aby do kontajnerov vhadzovali len odpad, ktorý tam patrí a veľkorozmerné a stavebné odpady a odpady s ostrými hranami, ktoré by mohli poškodiť zberné vrece, odvážali na zberný dvor.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie