Zlatica Gregorová Rôzne

Redakčné tipy na víkend: Užite si záver leta, ako sa patrí

Dátum v kalendári naznačuje, že školáci sa vracajú opäť do lavíc. Posledné voľné dni však stále môžu využiť na relax s kamarátmi či rodinou.

Ilustračný obrázok k článku Redakčné tipy na víkend: Užite si záver leta, ako sa patrí
Foto: Zlatica Gregorová

V našom meste, ale aj blízkej dedine si užijete kultúru i šport. Nebude chýbať kino ani plejáda futbalových zápasov.

KULTÚRA

KULTÚRNE LETO V ŠALI

30. august 2019, 19.00 hod.

ŽIACI s RITOU ZÁLEŽÁKOVOU

V prostredí renesančného kaštieľa v Šali sa na záver kultúrneho leta už tradične predstavia talenty z miestnej umeleckej školy so svojou učiteľkou. Záver letného podujatia bude teda patriť domácim umelcom, ktorí sa potešia záujmu publika.

ŠPORT

31. august 2019, 20.00 hod., Šaľa

BEH NOČNOU ŠAĽOU

7. ročník podujatia vypukne už o pár hodín priamo na námestí pred šalianskou radnicou. Bežci sa preženú ulicami mesta vo večerných hodinách. Rozdelení budú do 8 kategórií, z ktorých každá je roztriedená podľa veku. Trať bude mať 7,3 km a povedie aj cez most do Veče. Víťazi budú odmenení, každý účastník získa medailu a zažije parádnu bubnovú šou s Campana Batucada.

31. augusta 2019 o 16.00 hod., Tešedíkovo

TEŠEDÍKOVSKÁ DESIATKA

Obecná samospráva Tešedíkovo, starostka obce a Športový klub Tešedíkovo organizujú bežecké preteky a športový deň. Účastníci budú rozdelený do kategórií, samostatne pobežia deti aj dospelí. Najmenší športovci budú mať k dispozícii trať od 50 do 900 m a dospelí 5 – 10 km. Víťazi budú odmenení medailami.

FUTBAL

29. august 2019, 16.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

 Základná časť 

  • FK Slovan Duslo Šaľa B – ŠK 1923 Gabčíkovo

29. august 2019, 18.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

 III. liga MŽ U13 – sk. JV ZsFZ 

  • FK Slovan Duslo Šaľa B – ŠK 1923 Gabčíkovo

31. august 2019, 10.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

Základná časť 

  • FK Slovan Duslo Šaľa – FK Slovan Šahy

31. august 2019, 14.30 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

ZsFZ U09 Skupina A 

  • FK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Hurbanovo

31. august 2019, 15.45 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz 

ZsFZ U11 Skupina A 

  • FK Slovan Duslo Šaľa – MŠK Hurbanovo

31. august 2019, 12.00 hod., FK Slovan Duslo Šaľa

Západoslovenský futbalový zväz

III. liga MŽ U13 – sk. JV ZsFZ

  • FK Slovan Duslo Šaľa – FK Slovan Šahy

1. september 2019, 16.00 hod., FK Veča

Oblastný futbalový zväz Galanta

VII. liga GA – ŠA 

  • FK Veča – FK Betonáris Šaľa

KINOTIPY KINA ŠAĽA

31. august 2019, 20.00 hod.

Kto je ďalší ?

Réžia: Miro Drobný  •  Hrajú: Alessia Caparelli, Brian Caspe, Angela Nikolau, Anita Sonnberger, Peter Brajerčík, Stanislav Staško, Vitaliy Raskalov, Vadim Makhorov

Nový slovenský film „Kto je ďalší?“ režiséra a scenáristu Mira Drobného, ktorý je autorom úspešných projektov Rytmus – sídliskový sen a ovce.sk, je inšpirovaný tromi skutočnými príbehmi zo Slovenska, Ruska a Kanady. Osudy hlavných hrdinov zmenil internet a priviedol ich až na hranicu života a smrti. Film začína prvým príbehom, ktorý sa venuje a zobrazuje momentálne veľmi aktuálnu tému – kyberšikanu. Hlavnú úlohu v ňom stvárňuje známa slovenská reperka Aless Caparelli, ktorá vo filme čelí a bojuje proti tomuto problému. Šnúru koncertov končí reperka Aless (Aless Caparelli) predstavením vo svojom rodnom meste. Do hľadiska sa posadia učitelia a spolužiaci, ktorí ju pred pár rokmi dohnali až k pokusu o samovraždu. Po tejto tragédii začala písať texty a spievať. Rozhodla sa, že raz sa vráti a všetko im povie priamo do očí. Televízny štáb zapína kamery a zachytáva Alessin posledný boj so šikanou…

31. august 2019, 18.00 hod.

Playmobil vo filme (Playmobil: The Movie)

Réžia: Lino DiSalvo  •  Hrajú: Anya Taylor-Joy, Daniel Radcliffe, Jim Gaffigan, Gabriel Bateman, Adam Lambert, Meghan Trainor Keď Marlin mladší brat Charlie nečakane zmizne v čarovnom animovanom svete PLAYMOBIL®, nepripravená Marla sa musí vydať na cestu, aby ho priviedla domov.

Ako sa vydáva na fantastickú cestu naprieč úžasnými novými svetmi, Marla sa spojí a stretne s nepravdepodobnými a hrdinskými novými priateľmi – svojským kamionistom Delom, temperamentným a charizmatickým tajným agentom Rexom, robotom, extravagantnou vílou a ďalšími. Prostredníctvom svojho akčného dobrodružstva si Marla a Charlie uvedomia, že bez ohľadu na to, čo sa vo vašom živote odohráva, môžete dosiahnuť čokoľvek, keď veríte v seba!

Foto: ilustračné

Vstupné: 5€

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie