Zlatica Gregorová Rôzne

Radnica zareagovala na tragédiu: Preverila stav autobusových zastávok

Zima s množstvom snehu a poriadnym mrazom je už istý čas iba v našich predstavách. Namiesto toho nás trápi silný vietor.

Ilustračný obrázok k článku Radnica zareagovala na tragédiu: Preverila stav autobusových zastávok
16
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová / Zdroj: Dnes24.sk

Víchrica Petra a súčasná Sabine potrápili celú Európu. Vietor poškodil konáre stromov, ničil autá a v Šali mu neunikol ani pútač pri hypermarkete. Víchrice spôsobili i obete na životoch. Pred ich ničivou silou neunikli ani autobusové zastávky.

Tragédia v Myjave

Silný vietor v Myjave zapríčinil pád autobusového prístrešku a smrť malého dievčaťa. Tragédia otriasla celým Slovenskom a viaceré samosprávy sa rozhodli konať.

Keďže ani v ďalších dňoch nevieme, čo od počasia môžeme čakať, opýtali sme sa v šalianskej radnici, či sa obyvatelia mesta aj jeho častí Veče, Hetméňa a Kiliča môžu spoľahnúť na riadne ukotvené prístrešky pre cestujúcich. Akú kondíciu majú naše autobusové zastávky?

Vymenené

Podľa dostupných informácií je ich v našom meste 24. Niektoré z nich dala radnica vymieniť v roku 2016. Keďže zopár zastávok už bolo v zlom technickom stave a ani nepôsobili esteticky, mesto zabezpečilo ich nový vzhľad na Štúrovej, Vlčanskej, Dolnej aj Hollého vo Veči. Okrem ich výmeny bolo, v prípade potreby, opravené aj podložie.

Ochrana

Ústredný riadi­teľ Kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák, ohľadom vonkajších čakární pre cestujúcich, pre náš portál uviedol: „Autobusové zastávky nemusia automaticky patriť mestu alebo obci. V každom prípade ale každá zastávka má svojho majiteľa a ten je povinný zabezpečovať správu takéhoto zariadenia. Mesto je povinné sa o svoj majetok starať, chrániť ho, zveľaďovať a zhodnocovať. Preto aj v rámci plánu bežnej údržby priebežne kontroluje stav svojho majetku aj mobiliáru – čiže aj zastávok. Poslanci v rámci rozpočtu vyčleňujú financie na údržbu, odstraňovanie havarijného stavu a bežný servis."

Vyhovujú

Hovorkyňa MsÚ Šaľa Dajana Hanesová nám na otázku, či sú všetky zastávky na území mesta bezpečné povedala: „Aj mesto Šaľa zachytilo informáciu o tragickej nehode, ktorá sa stala na autobusovej zastávke na  Myjave. Mesto vykonalo kontrolu autobusových zastávok MHD aj v Šali a vo Veči, aby sme zabezpečili ochranu obyvateľov. Momentálne ich nie je potrebné vymeniť za nové.“

Foto: ilustračné

Vo fotogalérii uvidíte zábery na večiansky pútač.

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku

Hrozí pád reklamného pútača
16
Galéria
Zdroj: Róbert Andráši
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie