Peter Štrbo Hádzaná

Prvý domáci zápas odvetnej časti hádzanárom Šale vyšiel

Hádzanári Šale privítali na domácej palubovke mužstvo Bojníc, ktoré v jesennom zápase na jeho palubovke výrazne prevýšili a favoritmi boli aj v odvete.

Úvod zápasu hráči Šale nezachytili a súper im rýchlo odskočil na rozdiel troch gólov. Šaľania potom spresnili streľbu, zlepšili obrannú činnosť a vyrovnali tak skóre zápasu. Pomyselné misky váh sa začali nakláňať na stranu našich hráčov. Do polčasu hádzanári Šale už len viedli a uzavreli ho so skóre 14 – 11. Druhý polčas už bol plne v réžii domácich. Skvele sa rozchytal náš brankár, Bojnice navyše strieľali veľmi nepresne. Góly Šale tak pribúdali ako na bežiacom páse. Fungujúca obrana spolu s brankárom dovolili v priebehu desiatich minút streliť súperovi len jeden gól a v 15. minúte druhého polčasu svetelná tabuľa ukazovala skóre 21 – 14. Záver zápasu sme vďaka náskoku dohrávali v pokojnom tempe a ukončili ho tak výsledkom 30 ku 19. V drese Šaľanov boli s piatimi gólmi strelecky najaktívnejší Vereš a Kovačech.

HKM Duslo Šaľa – HK Kúpele Bojnice 30 : 19 (14:11)

Zostava: brankári: Just, Kanás, Bopkó Mojzes 4, Horváth 4, Szalay, Šeben 4, Ma. Fázik 3, Kovačech 5, Tóth 2, Vereš 5, Mi. Fázik 3 Tréner: P. Sporni

Rozhodcovia: Budzák, Varga pokutové hody: 1/1 – 3/2 Vylúčení: 4–5 diváci: 300

V 14. kole vycestujú naši hádzanári do Martina, zápas sa hrá 5.3.2011 o 18-tej hodine. Na domácu palubovku sa Šaľa vráti 20.3., kde ju v 15. kole čaká šláger s rezervou Prešova.

Ostatné výsledky 13. kola:

Levoča – Dubnica 26:13 Trebišov – Michalovce 25:30 Stupava – Martin 21:20 Modra – Prešov B 32:32