Prídťe sa jarne naladiť: Šaliansky domček ponúka Prebudené detaily, FOTO

Milovníci pestrých obrázkov si prídu na svoje. V Dome ľudového bývania v Šali pre vás pripravili novú výstavu Prebudené detaily.

Zlatica Gregorová

Nadýchať sa sviežej jarnej atmosféry ponúknu miestni fajnšmekri, členovia Klubu fotografov Terra Wag pri KS Večierka. Obľúbený historický dom sa premenil na pestrú prírodu s kvetmi, zákutiami aj rôznymi živočíchmi v rozmanitých podobách, zachytených fotoaparátom. Vystavujúcimi autormi sú 6 členovia klubu: Ivet Bajová, Gabriel Bergendi, Silvia Szilágyi, Milan Kriška, Attila Mészáros a Iveta Sládečková Szöcsövá. Na pribl. 35 fotografiách ponúkajú pohľady do jarnej prírody svojou optikou.

Čaro jari

Viac o výstave prezradila Ľubica Packová-Zahradárová z Ponitrianskeho múzea: „Každé ročné obdobie má svoje čaro. Vo všeobecnosti sa však asi takmer každý najviac teší na príchod jari. Oteplí sa vzduch, čuchové zmysly pohládzajú rôzne vône a oči si vychutnávajú nekonečné pohľady na prebúdzajúcu sa prírodu po dlhom zimnom spánku. Častokrát si však človek v zhone každodenných činností nevšimne detaily, ktoré nám príroda a prostredie okolo nás ponúka k zhliadnutiu.

O tom, ako sa šalianskym fotografom podarilo zachytiť nevšedné momenty sa môžete presvedčiť na vlastné oči aj vy. Podľa slov Ľubice Packovej – Zahradárovej uvidíte jedinečné a dych vyrážajúce fotografie zachytávajúce prebúdzajúcu sa prírodu a rôzne predmety v detailoch, ktoré vtiahnu každého do prostredia, kde boli nasnímané a navždy sa vryjú do pamäti.

Zvieratá z Humanity

Výstavu si môžete pozrieť od utorka do soboty v čase od 9.00 – 12.00 hod. a od 12.30 – 17.00 hod. Okrem fotografií sa v sobotu 23. marca 2019 v čase od 9.00 do 16.30 hod. na nádvorí Domu ľudového bývania ocitnú aj živé zvieratá. Pricestujú z Detskej farmy Humanita z Kráľovej nad Váhom a budete si môcť užiť príjemné chvíle v ich spoločnosti.

Zdroj: Dnes24.sk