Zlatica Gregorová Rôzne

Prichádza víkend: Rozhodnete sa pre ples, kino či hádzanú?

Počas najbližších voľných dní sa v Šali a blízkom okolí bude diať viacero zaujímavých podujatí. Vyberte si z našej ponuky aj vy.

Ilustračný obrázok k článku Prichádza víkend: Rozhodnete sa pre ples, kino či hádzanú?
Foto: Zlatica Gregorová

Okrem plesania budete mať možnosť ochutnať indickú kuchyňu alebo sa vybrať do kina či nabrať športové zážitky.

KULTÚRA

18. január 2019, 20.00 hod., DK Šaľa

26. ročník Reprezentačného plesu mesta Šaľa

V našom meste sa bude konať ďalší ročník tradičného mestského plesu. Do taktu tanečníkom budú hrať a spievať členovia kapiel Starmania, Brillant orchester Milana Olšiaka, Anta Agni. O zábavu sa postará aj dídžej Vlado Tanečka a Martin Chodúr.

19. január 2019, 19.00 hod., Močenok

Obecný ples v Močenku

V slávnostne vyzdobených priestoroch obecného úradu bude už o pár hodín všetko prichystané na príchod plesajúcich. Organizátori pripravili dobrú zábavu s hudobnou skupinou Milkivej a na svoje si prídu aj milovníci tradičnej ľudovej hudby s Folklórnym súborom Sečkár. Súčasťou plesu bude aj vínna degustácia a tombola.

19. januára 2019 o 19.00 hod., Čajovňa na konci vesmíru Šaľa

Djembe picnic Band

Spojenie bubnov, folklóru a afrorytmov ponúkne šalianska čajovňa. Večer bude v podaní bubnovacieho tria. Po vystúpení si bude môcť vyskúšať bubnovanie a jamovanie ktokoľvek, kto si prinesie svoj hudobný nástroj.

20. januára 2019 o 17.00 hod., Čajovňa na konci vesmíru Šaľa

Indian Curry Nigth Vol. 2.

Indické špeciality šéfkuchára Frasera budú návštevníkom pripravené na ochutnanie počas nedeľného podvečera.

ŠPORT

Hádzaná

  • 19. januára 2019, 18.00 hod. Mestská športová hala Šaľa

12. kolo MOL LIGY

Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce  

  • 18.- 19. január 2019, Mestská športová hala Šaľa

11. ročník GERA CUP

Hádzanársky klub HKM Šaľa organizuje turnaj na pamiatku Jozefa Geru. V minulosti bol aktívnym hráčom a potom i úspešným trénerom seniorských šalianskych družstiev. Podľa organizátorov si milovníci kvalitnej mužskej hádzanej na tomto populárnom medzinárodnom podujatí určite prídu na svoje. Okrem domáceho tímu Tatran Prešov do nášho mesta zavíta aj účastník najvyššej súťaže maďarskej súťaže Ferencvárosi TC a klub z rakúskej naj­vyššej súťaže West Viedeň.

Program GERA CUP 2019

Piatok 18.1.2019

16.00 hod. Tatran Prešov – West Viedeň

17.30 hod. Otvorenie turnaja

18.00 hod. HKM Šaľa – Ferencvárosi TC

Sobota 19.1. 2019

9.00 hod. West Viedeň – Ferencvárosi TC

11.00 hod. HKM Šaľa – Tatran Prešov

13.00 hod. Ferencvárosi TC – Tatran Prešov

15.00 hod. HKM Šaľa – West Viedeň

  • 19. január 2019, 11.00 hod., Futbalový štadión Šaľa – umelý trávnik

Priateľský futbalový zápas, III. liga

Slovan Duslo Šaľa – OŠK Pezinok

KINOTIPY KINA ŠAĽA

19. január 2019, 20.00 hod.

Glass (Glass)

Nemôžete poprieť, kým skutočne ste. Réžia: M. Night Shyamalan  •  Hrajú: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Spencer Treat Clark, Charlayne Woodard, Sarah Paulson

V úplne novom, komiksom inšpirovanom thrilleri sa stretávajú postavy z dvoch úspešných filmov – Vyvolený a Rozpoltený. Z prvého z nich sa vracajú takmer nezničiteľný David Dunn (Bruce Willis) a jeho protipól – krehký manipulátor Eliah Price (Samuel L. Jackson). Z thrilleru Rozpoltený sa zas objavuje psychopatický Kevin Wendell Crumb (James McAvoy) a jeho 24 rôznych osobností. Všetci traja sa stretávajú v psychiatrickom ústave. Crumb však uniká vtelený do jednej zo svojich nebezpečných identít a Dunn s Priceom musia v súboji s ním využiť všetky svoje paranormálne schopnosti.

19. január 2019, 18.00 hod.

Cena za šťastie (Cena za štěstí)

Kto platí za naše chyby?

Réžia: Olga Dabrowská  •  Hrajú: Vanda Hybnerová, Ivana Chýlková, Tomáš Hanák, Pavel Řezníček, Jaroslav Plesl, Klára Pollertová-Trojanová

Obyčajné ľudské šťastie môže mať mnoho podôb. Niekedy jasných, niekedy neočakávaných. Kde ho nájsť a čo obetovať? Film režisérky Olgy Dabrowskej „Cena za šťastie“ ukazuje príbehy ľudí, ktorí cestu k svojmu šťastiu niekde stratili a pokúšajú sa ju znova nájsť. Vzťah, láska, moc, útek a vlastné deti, ktoré môžu prinášať nádej a radosť, ale oveľa častejšie nakoniec pykajú za naše chyby. Film začína rozvíjať samostatné osudy niekoľkých hrdinov, tak, aby sa ich cesty začali postupne krížiť a nakoniec mohli spolu zložiť jeden veľký príbeh života. Spleť rodičov, ktorých môžete stretnúť každý deň, ich detí a partnerov.

19. január 2019, 16. 00 hod.

Ralph búra internet (Ralph Breaks the Internet)

Disneyho animovaná rodinná komédia od tvorcov filmu Zootropolis. Réžia: Rich Moore, Phil Johnston  •  Hrajú: Gal Gadot, Kristen Bell, Mandy Moore

Známy videoherný hromotĺk Raplh a jeho malá kamarátka Vanellope musia podstúpiť riskantné dobrodružstvo, aby našli náhradnú časť do Vanelopinej videohry. Opúšťajú bezpečie svojej videoherne a vydávajú sa do rozsiahleho a vzrušujúceho sveta internetu. Cestou stretávajú všemožných obyvateľov siete a putujú jeho zákutiami od veselých otvorených detských hier po temné hlbiny Dark webu. Ralph Rozbi-to však nie je ľahká váha a tak svetová sieť môže, ale aj nemusí prežiť Ralphovu zrážku s internetom.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie