Správy

Pre 3D nápis zvažovali viaceré lokality: Spravíte si pri ňom fotku aj vy?

V centrálnej mestskej zóne v Šali nedávno pribudol nový 3D nápis "mesto ŠAĽA".

Ilustračný obrázok k článku Pre 3D nápis zvažovali viaceré lokality: Spravíte si pri ňom fotku aj vy?
3
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Približne 8,3 metra dlhý nápis je umiestnený v priestore medzi kaštieľom a cestou na Ulici P. Pázmaňa. Výška písmen „mesto“ je zhruba meter, nápis „Šaľa“ je vysoký 1,85 metra.

„Naším zámerom bolo vytvorenie meetpointu pre návštevníkov mesta. V modernej dobe sociálnych sietí sú obľúbeným miestom, kde sa ľudia fotia a informujú o tom na svojich profiloch,“ povedala hovorkyňa mesta Dajana Hanesová. Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja z dotácie na podporu rozvoja cestovného ruchu.

Vedenie mesta zvažovalo viaceré miesta, kde by bolo možné nápis umiestniť. Do úvahy prichádzali okružné križovatky alebo pešia zóna v centre mesta.

Po konzultácii s autorom projektu revitalizácie centrálnej mestskej zóny a so štátnym archívom, ktorý sídli v budove kaštieľa, sa rozhodlo o umiestnení písmen práve v tejto lokalite. Nápis je v dosahu kamerového systému mesta. „Je zakázané na 3D nápis loziť a neslúži ani na sedenie, či hranie, keďže hrozí riziko pádu i úrazu,“ upozornila Hanesová.

Na výtvarné návrhy 3D nápisu mesto vyhlásilo dve kolá súťaže. Keďže sa do nich zapojilo málo návrhov, z ktorých Komisia kultúry a cestovného ruchu pri Mestskom zastupiteľstve v Šali nevybrala ani jeden, odporučila, aby písmená výtvarne dotvorila Základná umelecká škola v Šali.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

3D nápis “mesto ŠAĽA“
3
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie