Samospráva

Poslanec Marcel Mihalik v Šali: Čo bolo cieľom jeho návštevy?

Šaľu navštívil poslanec NR SR a zároveň podpredseda osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti NBÚ Marcel Mihalik (OĽANO).

Ilustračný obrázok k článku Poslanec Marcel Mihalik v Šali: Čo bolo cieľom jeho návštevy?
Zdroj: Mesto Šaľa

„Cieľom jeho návštevy bolo informovať sa o tom, aké problémy sprevádzajú samosprávu, nielen vo vzťahu ku koronavírusu a k zníženiu príjmov z podielových daní, ale aj všeobecne o tom, s akými problémami momentálne mesto bojuje,“ informuje mesto Šaľa na svojom webe.

Ako povedal primátor Šale Jozef Belický, počas niekoľkých hodín mali dostatočný priestor na pomenovanie problémov, ktoré vedenie mesta ťažia najviac.

„Podľa slov Marcela Mihalika je jeho hlavným cieľom získať od samosprávy informácie o problémoch a pripraviť do NR SR program opatrení, ktoré by samosprávam pomohli a ktoré by oživili finančné podmienky, ktoré momentálne sú. Niekoľko takýchto opatrení štát už prijal aj pre podnikateľov a nás veľmi teší, že sa niekto zaujíma aj o to, v akých nepriaznivých podmienkach sú momentálne aj samosprávy,“ informuje radnica.

Ako dodalo mesto, štát podľa všetkého nemá finančné prostriedky na to, aby mestu dorovnal výpadok podielových daní. Ale mohli by sa urobiť aspoň nejaké opatrenia, aby sa tento schodok v rozpočte neprehlboval," dodalo mesto Šaľa prostredníctvom svojho webu.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie