Samospráva

Poslanci rozhodli: Súhlasili so vznikom súkromnej základnej školy

Šalianske mestské zastupiteľstvo na svojom februárovom rokovaní odsúhlasilo vznik súkromnej základnej školy, ktorú plánuje zriadiť spoločnosť Kreatívne centrum v priestoroch Gymnázia J. Fándlyho.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci rozhodli: Súhlasili so vznikom súkromnej základnej školy
Foto: Zlatica Gregorová

Podľa autorov projektu má ísť o školu s rodinnou atmosférou a s priestorom pre deti, ktoré sa nedokázali adaptovať v klasickom školskom systéme.

Začiatok prevádzky je naplánovaný na september 2020.

Škola bude mať jednu triedu, v nasledujúcich rokoch by sa však chcela postupne rozširovať.

„Počet detí v jednej triede je stanovený na 12 z dôvodu individuálneho zamerania pedagógov na jednotlivca. Deti, ktoré majú len dysgrafiu alebo dysortografiu, sú schopné sa plnohodnotne vzdelávať. Potrebujú len iné tempo a inú metódu. A to je náš cieľ – umožniť týmto deťom, aby sa mohli vzdelávať,“ uviedla zástupkyňa Kreatívneho centra Janka Leitnerová.

Súkromná základná škola chce okrem výchovy a vzdelávania poskytovať aj priestor na voľnočasové aktivity pre rodičov a priateľov školy.

„Otvorenie školy však bude závisieť ešte od mnohých povolení. Odsúhlasenie mestom Šaľa a jeho podpora takéhoto typu vzdelávania boli prvými krokmi na realizáciu školy,“ doplnila Dajana Hanesová z mestského úradu.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie