Zlatica Gregorová Hádzaná

Pokračovala Slovnaft Handball Extraliga: Šaľania vyhrali vysokým rozdielom

Naši hádzanári sa stretli s tímom Hlohovca. Nakoniec uspeli na súperovej palubovke.

Ilustračný obrázok k článku Pokračovala Slovnaft Handball Extraliga: Šaľania vyhrali vysokým rozdielom

Ako uvádza Slovenský zväz hádzanej v štatistike zápasu, na začiatku 2. minúty prvého polčasu vsietil presný zásah Šaľan Melnyk. Náš tím tak úspešne vstúpil do deja. Po pár minútach už sa k slovu prihlásili súperi z mesta ruží. Obe mužstvá sa postarali o napínavý priebeh zápasu. V jeho 10. minúte bol stav zhodný 5:5. Na konci prvého polčasu však už Šaľania viedli o 5 gólov. Druhý polčas opäť otvorili naši hráči a to strelou Melnyka. Do boja vstúpili aj súperi, avšak hráči HKM Šaľa im nič nedarovali. Nakoniec Šaľania zvíťazili nad domácim tímom o 16 gólov.

HC Sporta Hlohovec – HKM Šaľa 20:36 (11:16)

Najviac gólov dali: Zaťko 7/4, Takáč a Tschur po 3 – Šulc 6/1, Polakovič 6, Melnyk 5/1

Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula

Bilancia vylúčení: 1:1, 7 m

Pokutové hody: 5/4 – 5/2