Poďte si zabehať: V Tešedíkove máte príležitosť

V obci sa uskutoční už 2. ročník bežeckého podujatia. Športovci si budú môcť zašportovať aj zabaviť sa.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Poďte si zabehať: V Tešedíkove máte príležitosť
Zdroj: TASR

Starosta obce Tešedíkovo, Gyula Borsányi a miestna obecná samospráva sú organizátormi 2. ročníka Letného behu Tešedíkovo. Kto sa chce športovania zúčastniť, má možnosť registrácie ešte aj v týchto chvíľach. Ak to necháte na deň konania preteku 2. septembra 2017, môžete tak urobiť od 15.00 hod. Bežecká trasa povedie ulicami Tešedíkova, popri Čiernom jazierku.

Šesť bežeckých kategórií

Ako uvádzajú organizátori, súťažiť sa bude v šiestich kategóriách:

  1. Mini (1 – 6 rokov) = 500 metrov
  2. Deti ( 7 – 12 rokov) = 1 km
  3. Juniori ( 13 – 16 rokov) = 2,1 km
  4. Dospelí A ( 17 – 36 rokov) = 4,2 km
  5. Dospelí B (36 +) = 4,2 km
  6. Tešedíkovská deviatka ( 16+) = 9 km

„Súťaž je určená nielen amatérom a nadšencom behu, ale aj vrcholovým športovcom. Preto srdečne očakávame dospelých, mládež, deti ale aj celé rodiny. Cieľom súťaže je dostať do pohybu čo najviac ľudí a obdarovať ich dobrým pocitom a radosťou zo športu,“ informujú v stanovách súťaže organizátori.

Zumba, salsa aj koníky

Ako už býva zvykom, tí najlepší budú odmenení. Spomedzi všetkých bežcov usporiadatelia vyberú tri naj spomedzi bežkýň a troch naj spomedzi bežcov. Cena neminie ani najmladšieho a najstaršieho účastníka športovej súťaže. V prípade, že neplánujete zdolávať kilometre v bežeckých teniskách, čas môžete príjemne stráviť aj povzbudzovaním, či využitím rôznych atrakcií. Návštevníkom podujatia bude k dispozícii jazda na koni, pohybové hry, zumba aj tancovanie salsy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame