Peter Sýkora Iné športy

Pod Vihorlatom sa rozplynul sen o finále

Hádzanárky šalianskeho Dusla nedokázali vyhrať na Zemplíne ani jedno stretnutie v boji o postup do finále play – off.

Do Michaloviec cestovali hádzanárky šalianskeho Dusla opäť s oslabeným kádrom (zranená Puškášová), ale s úmyslom pokúsiť sa prekvapiť. V prvom dueli sme nezachytili nástup súpera, ktorý nám ušiel v 10. minúte na rozdiel šiestich gólov (8:2). Postupne sme tento náskok sťahovali (27. min. 14:10), ale do kabín náskok o niečo narástol. Mali sme dobrý nástup do druhého polčasu a gól A. Tóthovej v 36. minúte znamenal zníženie na rozdiel dvoch gólov – 17:15. Vylúčenie strelkyne Popluhárovej a šnúra štyroch gólov v rade však rozhodli, že Michalovce sa ujali vedenia 2:1 na stretnutia a v sú blízo k postupu do finále.

** Iuventa Michalovce – Slovan Duslo ŠAĽA 30 : 22 (16:11) **– 3. zápas Pred 1400 divákmi rozhodovali: Bečička a Horák (Česko); pok. hody: 10/7 – 7/3; vylúčené: 3:8; č.k. 42. min. Popluhárová (Šaľa). Iuventa: Bachyreva 8/3, Obšatníková 5/4, Tobiášová 4, .…. – tréner D. Daniš. Duslo: Némethová, Grandtnerová, Túrociová – Trochtová 1, Pileková 3, Kováčová, S. Szarková, Popluhárová 3, J. Braunová 3, Czanik 3/1, Veselková 2, A. Tóthová 7/2, Bérešová – trénerka D. Braunová.

+++++

V druhom stretnutí v Michalovciach mali domáce opäť raketový nástup a po prvej štvrťhodine viedli 11:4 a svoj náskok do poľčasu ešte naýšili. Priebeh druhého polčasu narušilo zranenie našej hráčky. Opäť nedohrala duel od 43. minúty Popluhárová, ale teraz je dôvod oveľa horší, nakoľko je u nej podozrenie na zranenie krčnej chrbtice. V našom kolektíve po dlhodobej odmlke zavinenej zranením sa opäť predstavila krídlo Bérešová a strelila štyri góly. Domáce vyhrali na stretnutia 3:1 a stretnú sa v boji o titul s obhajcom bratislavským ŠKP. **Iuventa Michalovce – Slovan Duslo ŠAĽA 34 : 14 (18:8) **– 4. zápas Pred 1250 divákmi rozhodovali: Opava a Válek (Česko); pok. hody: 8/7 – 5/2; vylúčené: 5:3; Iuventa: Obšatníková 11/7, Škľaruk 6, Tobiášová 4, .…. – tréner D. Daniš. Duslo: Némethová, Grandtnerová, Túrociová – Trochtová , Pileková 1, Kováčová, S. Szarková, Popluhárová 5/1, J. Braunová 1, Czanik 3/1, Veselková , A. Tóthová, Bérešová 4 – trénerka D. Braunová. Vo finále 1. a 2. mája sa stretnú ŠKP Bratislava – Iuventa Michalovce