Po roku ocenia osobnosti v oblasti umenia: Svoj tip môže poslať každý

Opäť prišiel čas na vyzdvihnutie umelcov z nášho mesta. Členovia Komisie kultúry a cestovného ruchu pri MsZ v Šali vyhlasujú Tvorivý čin roka 2017.

Zlatica Gregorová
Ilustračný obrázok k článku Po roku ocenia osobnosti v oblasti umenia: Svoj tip môže poslať každý
Foto: Zlatica Gregorová

Tak ako po iné roky i teraz návrhom môžete prispieť aj vy. Ponúkame vám potrebné informácie.

Podujatie sa koná preto, aby boli ocenení tí, ktorí akýmkoľvek spôsobom zviditeľnili svoje mesto, alebo životu v ňom napomohli. Môže to byť ten, kto sa aktivizuje v umeleckej sfére. Či už je to sochár, maliar, fotografka, tanečnica alebo spisovateľ, každý z nich má šancu byť predstavený širokej verejnosti. V prípade, že poznáte niekoho, kto by mal byť do tohto ročníka nominovaný, neváhajte a svoj tip adresujte sekretariátu Mestského kultúrneho strediska v Šali. A teraz si už pozorne prečítajte, kam zaradíte toho svojho umelca, či umelkyňu.

UMELECKÉ KATEGÓRIE

Návrhy môžete zaradiť do kategórií, ktoré sú uvedené v propozíciách Tvorivého činu roka 2017.

 1. Maľba, kresba, grafika
 2. Sochárstvo, rezbárstvo, úžitkové umenie
 3. Fotografia
 4. Divadlo
 5. Film
 6. Knižná tvorba a publicistika
 7. Etnografia (folklór)
 8. Propagácia mesta
 9. Výstavy
 10. Tanec
 11. Spev
 12. Hudba
 13. Mimoriadne ocenenie za dlhoročnú aktívnu prácu v oblasti umenia

Kto a za čo?

Rozmyslite si, koho posuniete do tejto ankety. Vyberať môžete z trinástich kategórií. Každá bude mať jedného oceneného. „Návrhy na ocenenie vyhodnocuje komisia kultúry a cestovného ruchu. E. V každej kategórii sa udeľuje jedno ocenenie. Komisia môže rozhodnúť o neudelení ocenenia v niektorej kategórii. F. Ocenenie sa laureátom odovzdá slávnostným spôsobom na stretnutí aktivistov v oblasti kultúry začiatkom mesiaca december príslušného roka,“ ako uvádzajú propozície k ankete. Svoje tipy na šalianske osobnosti môžete predkladať do 31. októbra 2017.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame