Peter Štrbo Iné športy

Plavci Tritónu triumfovali na bratislavských Pasienkoch

Minuloročnú plaveckú sezónu zakončili plavci KŠP Tritón Šaľa, dokonalým triumfom na medzinárodnom Vianočnom trojboji v Bratislave, kde sa počtom medailových umiestnení stali najúspešnejším družstvom v konkurencii slovenských a českých plaveckých kl

KŠP Neptún Bratislava usporiadal na bratislavských Pasienkoch ďalší ročník Vianočného plaveckého trojboja (poznámka: plavci mohli štartovať iba v troch rovnakých disciplínách a za víťazstvo v disciplíne získali 50 bodov, za druhé miesto 46, tretie miesto 43 bodov,…), ktorý sa nadmieru vydaril reprezentantom nášho regiónu, ktorí si vybojovali v jednotlivých kategóriách päť prvých (z toho štyri krát s plným 150 bodovým ziskom!), tri druhé a dve tretie miesta a stali sa suverénne najúspešnejším družstvom medzinárodného podujatia pred Oceánom Bratislava (tri prvé miesta) a Žralokom Bratislava. Víťazstvá a medailové umiestnenia si v jednotlivých kategóriách vybojovali: kategória „A“ (ročník l992 a starší): muži – Martin Idešič (Žralok Bratislava) – 143 bodov; ženy – Barbora Pohlová (Tritón Šaľa) – 146 bodov; kategória „B“ (ročník l993 – 4): muži – Patrik Kubíček (Žralok Bratislava) – 146 bodov, 2. Roman Révay (Tritón Šaľa) – 134 bodov,…; ženy – Ivana Hanáková (Tritón Šaľa) – 150 bodov; kategória „C“ (ročník l995 – 6): Michal Fülöp – 150 bodov, 2. David Starko – 138 bodov (obaja Tritón Šaľa); ženy – Beata Buranová (Neptun Bratislava) – 146 bodov,… 3. Michaela Zušťáková (Tritón Šaľa) – 128 bodov; kategória „D“ (ročník l997 – 8): muži – Martin Přibyl (Tábor) – 150 bodov; ženy – Ema Lišková (Tritón Šaľa) – 150 bodov; kategória „E“ (ročník l999 – 2000): muži – Ádam Bukor – 150 bodov,… 3. Samuel Augustín (obaja Tritón Šaľa) – 130 bodov,…; ženy – Daniela Kršjaková (Oceán Bratislava) – 150 bodov; kategória „F“ (ročník 2001a mladší): muži – Peter Hasto (Oceán Bratislava) – 150 bodov, 2. Andrej Lengyel (Tritón Šaľa) – 134 bodov,…; ženy – Viola Vaneková (Oceán Bratislava) – 150 bodov. Pre najväčšie opory šalianskeho KŠP Tritón Šaľa Michala Fülöpa (štartoval aj na juniorských MS v španielskej Malorce) a Ivanu Hanákovú (reprezentovala na seniorských ME v ruskej Kazani), ktorí získali v Bratislave podobne ako Bukor a Lišková maximum 150 bodov, ale aj pre ďalších úspešných našich plavcov bol medzinárodný Vianočný trojboj vydarenou bodkou za úspešným rokom 2010.

Foto: úspešní plavci KŠP Tritón Šaľa v plutvovom plávaní a plávaní pod vodou s trénerom Štefanom Mikom a reprezentanti Slovenska Ivana Hanáková s Michalom Fülöpom.