Peter Sýkora Iné športy

Plavci KŠP Tritón Šaľa získali v lige bronz

Dvojnásobný víťaz plaveckej ligy mládeže, plavci KŠP Tritón Šaľa skončil v tomto ročníku Slovenskej plaveckej ligy na bronzovom stupienku.

Už pred štartom nového ročníka Slovenskej plaveckej ligy mládeže v plutvovom plávaní a plávaní pod vodou (poznámka: plavci do 15 rokov) bolo zrejmé, že víťaz posledných dvoch ročníkov, plavci šalianskeho KŠP Tritón asi ťažko obháji vedúce pozície, nakoľko z kolektívu odišli z vekových dôvodov do juniorskej kategórie ** Ivana Hanáková (druhá na nedávnom finále svetového pohára vo Francúzsku) a Roman Révay (na rovnakom podujatí skončil na 20. mieste), ktorí patrili k najväčším oporám. Po troch kolách získali plavci oboch zvolenských klubov väčší bodový náskok a bolo jasné, že sa medzi nimi rozhodne o prvenstve. Na druhej strane zvádzal šaliansky zástupca v SPLM tuhý boj s bratislavským Neptúnom a Žralokom o tretiu priečku. Posledné 4. kolo sa uskutočnilo v šalianskom plaveckom bazéne Aquasport a malo dramatický priebeh, nakoľko až do poslednej disciplíny – štafety nebolo jasné, kto sa stane majstrom. Šalianski plavci dokonale využili domácu vodu, keď vyhrali v 10 disciplínách. Trikrát vyhral Michal Fülöp (v disciplíne na 50 metrov RP prekonal 13 rokov starý slovenský rekord) a Ádam Bukor, dva razy Ema Lišková a dve prvenstvá vybojovali: štafeta v kategórii „C“ v zložení: David Starko, Michaela Zušťáková, M. Fülöp, Veronika Horňáková a štafeta v kategórii „D“ v zložení: Bernadetta Bertóková, Imre Deák, Emese Karacsónyi a E. Lišková. ** Tri druhé miesta „vyplával“ pre KŠP D. Starko (vždy skončil za víťazným Fülöpom) a naviac ešte získali štyri tretie miesta: M. Zušťáková, B. Bertóková, Csongor [/b]Tok (najmladší šaliansky plavec – r. 2002) a štafeta v kategórii „E“ v zložení: **Samuel Augustín, Anna Nociarová, Cs. Tok a Á. Bukor. KŠP Tritón Šaľa obsadil v štvrtom kole so ziskom l. 914 bodov nakoniec tretie miesto, keď ho predstihli Careta Zvolen – 2. 381 bodov a Calypso Zvolen – 2. 445 bodov. O ďalšie bodové zisky, ktoré pomohli vybojovať šaľanom v SPLM tretie miesto sa pričinili aj ďalší reprezentanti: **Andrej Révay, Dominika Braníčková, Ladislav Cisár, Anikó Bertóková, Gregor Szarka, Ivan Révay, Martina Martincová, Patrik Drevenák, Lea Sklenárová, Simon Šulek a Branislav Hrotík. **Celkove sa po štyroch kolách z prvenstva nakoniec tešili plavci Calypsa Zvolen – 9. 998 bodov, keď o 23 bodov predstihli plavcov Carety Zvolen – 9.975 bodov. Tretí skončil suverénne KŠP Tritón Šaľa so 7. 406 bodmi, keď svojich prenasledovateľov KVS Oceán Banská Bystrica (4. miesto – 4. 447 bodov) a bratislavské plavecké kluby Žralok a Neptún odsunul do pola porazených. Šalianski plavci ziskom 3. miesta potvrdili svoje dlhoročné medailové postavenie (okrem prvého ročníka skončili v ďalších ôsmych medzi tromi najlepšími klubmi) v slovenskej konkurencii. Foto: plaveckí reprezentanti šalianskeho KŠP Tritón.