Zlatica Gregorová Samospráva

Permanentky na plaváreň preplatia: Potrebujú získať údaje od českej firmy

Počas februárového rokovania MsZ v Šali sa na pretras dostal aj vodný stánok. Objekt je už niekoľko mesiacov zatvorený.

Ilustračný obrázok k článku Permanentky na plaváreň preplatia: Potrebujú získať údaje od českej firmy
7
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

Od apríla minulého roka pracovníci plavárne, školáci, športovci či rekreační plavci smútia. V tom čase sa totiž rozhodlo o odstavení objektu, kvôli zlému stavu strešnej konštrukcie. Keďže oprava zhltne veľa peňazí (približne 300 000 eur) a mesto Šaľa nimi v súčasnosti nedisponuje, rozbehli sa rokovania, aby sa na záchrane plavárne zúčastnil aj štát. Rokovania stále pokračujú.

Stotisíc

Šalianske vody využívalo na svoju prípravu množstvo profi športovcov. Objekt patrí medzi ojedinelé na Slovensku. Ročne plaváreň navštívilo približne 100 000 ľudí. Vodný stánok je aj napriek tomu stále zatvorený.

Permanentky

Čas však letí a ešte vlani si priaznivci plavárne zakúpili permanentky na nasledujúci rok. Keďže sa však počíta s rekonštrukciou strechy a nie je isté, kedy bude budova znovu sprístupnená, občania zostali trochu znepokojení. Na rokovaní MsZ v Šali, ktoré sa konalo 6. februára 2020, sa na túto tému pýtal poslanec Peter Gomboš aj Róbert Andráši.

Prednostka Mestského úradu Šaľa (MsÚ) Jana Nitrayová k situácii uviedla: „Softvér na plavárni, ktorý evidoval vstupy a nákup permanentiek, spravuje česká firma. Bolo prisľúbené, že v týchto dňoch nám dodajú presne vyšpecifikovaný zoznam permanentiek a osôb, ktoré si ich zakúpili. Pokiaľ nemáme konkrétne údaje potvrdené od tejto spoločnosti, mesto nemôže k tomu zaujať stanovisko.“

Rozhodnú poslanci

Ako potvrdila prednostka, hneď ako mesto získa od českej spoločnosti potrebné údaje, predloží ich poslancom mestského zastupiteľstva. Tí následne rozhodnú, akým spôsobom budú permanentky preplácané dotyčným osobám.

Ak všetko pôjde podľa plánu, na rokovacie stoly by sa výstupy od českej spoločnosti mohli dostať v marci 2020.

Foto: ilustračné

Vo fotogalérii si pozrite zábery z poslednej rekonštrukcie šalianskej plavárne.

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku

Šalianska plaváreň je vynovená: Počas odstávky nezaháľali
7
Galéria
Zdroj: AQUASPORT Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie