Hádzaná

Packa je minulosťou: Hádzanárky spoznali meno nového trénera

Novým trénerom hádzanárok HK Slovan Duslo Šaľa sa stal Peter Pčola, ktorý na poste vymenil Jána Packu.

Ilustračný obrázok k článku Packa je minulosťou: Hádzanárky spoznali meno nového trénera
Zdroj: TASR

Bývalý kouč reprezentácie totiž nenaplnil kontrakt až do uplynutia jeho platnosti (do konca sezóny 2019/2020) a s vedením šalianskeho klubu sa korektne dohodol na predčasnom ukončení pôsobenia, keďže pre pandémiu koronavírusu nebolo možné dohrať súťaž.

Nový kouč Šale je zo svojho hráčskeho pôsobenia známy ako extraligový brankár (ŠKP Bratislava, HC Štart Nové Zámky, MŠK Považská Bystrica). Ešte aj v uplynulej sezóne vypomáhal Považanom.

Ako tréner získaval skúsenosti napríklad pri mužoch bratislavského ŠKP, viedol Regionálne centrá hádzanej a pôsobil aj pri mládežníckych reprezentačných výberoch.

„Môžeme už informovať o trénerskej výmene. Družstvo povedie Peter Pčola a jeho asistentkou by mala byť Andrea Šalatová,“ prezradil pre podcast Slovenského zväzu hádzanej (SZH) manažér Šale Rudolf Petrikovič, ktorý zároveň avizoval aj návrat bývalej hráčky Dusla Martiny Tulipánovej.

Tá naposledy hrávala za Sportu Hlohovec, v drese ktorej jej v ročníku 2019/2020 patrila priebežná 3. pozícia medzi kanonierkami súťaže so 144 gólmi. Hráčka, ktorá hrávala aj v DHC Slavia Praha, v šalianskom kádri nahradí Veroniku Gajdošovú.

Šalianski funkcionári sa dohodli aj na spolupráci s Petrou Varjassiovou, ktorá má hráčske skúsenosti aj zo spoločnej slovensko-českej súťaže i mládežníckych reprezentácií SR. Informoval oficiálny web SZH.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie