Zlatica Gregorová Rôzne

Opäť prichádza vytúžené voľno: Spestrite si ho filmovou kultúrou

Fašiangové obdobie stále trvá a tak si ho ešte naplno užite. Okrem toho sa v meste môžete zúčastniť podujatí, ktoré pre vás organizátori pripravili.

Ilustračný obrázok k článku Opäť prichádza vytúžené voľno: Spestrite si ho filmovou kultúrou
Zdroj: TASR

Vyberte si, kam by ste chceli ísť a užite si februárový víkend podľa svojich predstáv. V Šali môžete zájsť na besedu o aktuálnej novinke alebo vybehnúť do kina.

KULTÚRA

9. február 2020, 20.00 hod., DK Šaľa

BESEDA

Slovo Šaľanov a Mestské kultúrne stredisko Šaľa organizujú spoločenské podujatie. Návštevníci sa môžu stretnúť s tvorcami filmu a autorom knihy „Sviňa“. Hosťami besedy budú Arpád Szoltés, Mariana Čengel Solčanská a Andrej Remeník.

KINOTIPY

8. február 2020, 20.00 hod.

Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn (Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Hrajú: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Perez, Ewan McGregor, Ella Jay Basco, Judy Kain, Chris Messina, Charlene Amoia, Derek Wilson, Steven Williams, Ali Wong, Matthew Willig, Greice Santo, Eddie Alfano  •  Réžia: Cathy Yan  •  Scenár: Chris­tina Hodson  •  Kamera: Matthew Libatique  •  Hudba: Daniel Pemberton

Vo filme Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn rozpráva hlavná hrdinka svoj prekvapivý príbeh tak, ako to vie len ona. Keď sa v Gothame jeho najnechutnejšie sebestredný zločinec Roman Sionis a jeho horlivá pravá ruka Zsasz zamerajú na dievča menom Cass, mesto počas jej hľadania okamžite prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien – Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili.

8. február 2020, 17.30 hod.

Attila

Scenár: Petr Větrovský  •  Réžia: Petr Větrovský  •  Asistent réžie: Viktor Krivosudský  •  Kamera: Dominik Besler  •  Zvuk: Viktor Krivosudký  •  Strih: Matin Dlugolinský  •  Hrajú: At­tila Végh

Dokumentárny film s názvom Attila sleduje a mapuje celoživotný príbeh športovca a novodobej slovenskej hviezdy Attilu Végha. Zachytáva najdôležitejšie kapitoly jeho života od skorého detstva do súčasnosti. Z rozprávania rodiny, blízkych, priateľov, kolegov, športovcov, umelcov, spevákov, súperov a tiež nikdy nezverejnených archívnych záberov môže divák nahliadnuť do jeho života a sledovať kroky, ktoré ho priviedli k úlohe MMA zápasníka, hoci na ňu v detstve nemal mnoho predpokladov. Príbeh svetového šampióna mapuje tiež cestu skromného chlapca z Gabčíkova až na uznávaný MMA trón v USA. Film konfrontuje jeho doterajšiu kariéru a odhaľuje jeho prehry i víťazstvá z doteraz nevideného uhla – zo zákulisia.

8. február 2020, 16.00 hod.

Labková patrola: Pripravení pomáhať a zachraňovať! (Paw Patrol: Ready, Race, Rescue)

Réžia: Charles E. Bastien  •  Scenár: Steven Sullivan

Už žiadny plač a žiadny priek, patrola má na všetko liek! Labková patrola sa vracia do kín a tento raz sa vám partička psích záchranárov na čele s chlapcom Ryderom predstaví v špeciálnom pretekárskom filme. V Adventure Bay sa schyľuje k veľkolepým automobilovým pretekom a kamaráti Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma a Skye pomáhajú s prípravami. Labky spolu vytvoria servisný tím pre svojho obľúbeného pretekára a tešia sa, že mu pomôžu zvíťaziť. Problém nastane, keď sa ich šampión nešťastnou náhodou zraní a nemôže šoférovať.

8. február 2020, 18.00 hod.

Sviňa

Réžia: Mariana Čengel Solčanská, Rudolf Biermann  •  Scenár: Mariana Čengel Solčanská, Rudolf Biermann  •  Kamera: Ivan Finta  •  Hudba: Vladimír Martinka  •  Hrajú: Jozef Vajda, Marko Igonda, Dano Heriban, Gabriela Marcinková, Diana Mórová, Braňo Bystriansky, Szidi Tobiasz, Jakub Rybárik, Mária Schumerová, Dana Droppová, Petra Dubayová, Andrej Remeník

Nezabiješ, nezosmilníš, nepokradneš. Film Sviňa bol nakrútený na základe rovnomenného knižného bestselleru spisovateľa Arpáda Soltésza. Odohráva sa vo svete vysokej politiky, mafie bielych golierov, organizovaného zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí. Krajinku kdesi pod horami ovládajú vysokopostavení zločinci, ľudia prepojení s politikou, mafiou, ale aj s políciou, súdmi a veľkými kšeftami. Závislá tínedžerka zmizne z resocializačného centra, no nikomu nechýba. O nútenom sexe a drogách chce povedať na polícii, ale pošlú ju preč. Vyhľadá novinára, ktorý sa pustí do rozplietania neuveriteľnej chobotnice zločinu, mafie, vydierania.

8. február 2020, 18.00 hod.

Veľké želanie (Dia de Muertos)

Réžia: Carlos Gutiérrez  •  Scenár: Juan José Medina, Francisco Rodriguez, Eduardo Ancer

V malom mexickom mestečku Santa Clara , kde sa duchovia vracajú raz ročne na Deň mŕtvych, žije šestnásťročná Salma, ktorá nikdy nepoznala svojich rodičov. Keď sa na nich pýta, dostáva stále tú istú odpoveď – že ju jej rodičia opustili. Salma ,ktorá nechce tomuto uveriť, hľadá odpoveď na tento fakt, neprestáva pátrať po odpovedi, a hľadá aj informácie, ktoré by jej priblížili identitu jej rodičov. Neustále zisťuje, pýta sa a neprestáva.. Až do tej doby, pokiaľ sa jej do rúk dostane zvláštna kniha plná príbehov a kúziel. Čarovná kniha by mohla byť chýbajúcim článkom k objasneniu tajomstva jej rodiny.

Vstupné: 5€

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Dnes24 a Facebooku a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale aj celého Slovenska.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie