Zlatica Gregorová Krimi

Októbrová KRIMI štatistika: Policajti riešili výtržníkov aj horiaceho človeka

Aj počas jesene sa v Šali diali nežiaduce aktivity. Mestskí policajti sa zaoberali dopravou, alkoholom aj zatúlanými psami.

Ilustračný obrázok k článku Októbrová KRIMI štatistika: Policajti riešili výtržníkov aj horiaceho človeka
Foto: Zlatica Gregorová

Tie najzaujímavejšie policajné prípady z októbrovej štatistiky si môžete prečítať vďaka zápiskom vedúceho oddelenia štatistiky a evidencie MsP Šaľa Jána Komjáthyho.

Ilegálne skládky

Čierne skládky sa, napriek mnohým napomenutiam, stále darí zakladať. Jednu policajti riešili hneď začiatkom mesiaca. „Dňa 1.10.2019 o 17­.22 hod. MsP zistila, že na ul. Narcisovej 32–ročná D.H. zo Šale založila nepovolenú skládku. Menovaná skládku odstránila a bola vyriešená napomenutím,“ zapísal ved. odd. štatistiky MsP Šaľa. Podobný prípad sa stal o deň neskôr, ako ho uviedol Ján Komjáthy: „Dňa 2.10.2019 o 15­.33 hod. bolo na MsP nahlásené, že na Nám. sv. Trojice neznáma osoba rozhadzuje odpad. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 24–ročnú A.Ž. zo Srbska. Menovaná bola vyriešená pokutou 10 eur.“

Zatúlanci

I zatúlané psy boli dôvodom záujmu mestských policajtov. Vedúci odd. štatistiky a evidencie uviedol: „Dňa 5.10.2019 o 22­.34 hod. bolo na MsP nahlásené , že na ul. Komenského je pes bez majiteľa. Hliadka MsP psa odchytila a zistila, že pes je 41–ročnej J.J. zo Šale. Menovaná bola vyriešená pokutou 10 eur.“

Zlé medziľudské vzťahy boli tŕňom v oku susedov. „Dňa 10.10.2019 o 20­.05 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Narcisovej má nezhody 49–ročná I.B. zo Šale s 23–ročnou D.S. zo Šale. Po príchode hliadky MsP sa situácia ukľudnila a menovaná bola vyriešená napomenutím,“ uviedol Ján Komjáthy.

Žobranie sa pomaly udomácňuje v našom meste a nevyhlo sa mu ani v októbri. Ako zapísal vedúci odd. v MsP Šaľa :“Dňa 11.10.2019 o 11­.34 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Hlavnej obťažuje okoloidúcich žobraním neznáma osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 33–ročného G.V.V. zo Srbska. Menovaný bol vyriešený napomenutím.“

Arogantný bezdomovec

„Dňa 15.10.2019 o 14­.55 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Lúčnej sa nemiestne správa neznáma osoba. Hliadke MsP na mieste priestupca odmietol preukázať svoju totožnosť, preto bol predvedený na zistenie totožnosti. MsP zistila, že sa jedná o 23-ročného J.I. t.č. bez ulice. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“ uvádza policajný zápis.

Alkohol

Alkohol úradoval aj tento mesiac a bol hlavným predmetom viacerých prípadov. Tu bola potrebná aj pomoc záchranárov. „Dňa 18.10.2019 o 15­.45 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Feketeházyho leží na zemi v podnapitom stave neznáma osoba. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 55–ročnú D.M. t.č. bez ulice. Menovanej bola kvôli zraneniu hlavy privolaná RZP, ktorá ju previezla do NsP Galanta,“ uviedol Ján Komjáthy.

Bezohľadnosť istého Šaľana sa tiež stala terčom záujmu mestských policajtov. „Dňa 19.10.2019 o 12­.49 hod. bolo na MsP nahlásené, že na ul. Pionierskej neznáma osoba spaľuje záhradný odpad. Hliadka MsP na mieste zistila, že sa jedná o 51–ročného B.K. zo Šale. Menovaný bol vyriešený napomenutím,“do­kumentuje policajný zápis vedúceho odd.

Horiaci muž

Smutný prípad sa stal koncom minulého mesiaca. „Dňa 28.10.2019 o 04­.20 hod. MsP zistila, že na ul. V. Šrobára leží na zemi osoba, na ktorej horelo oblečenie. Po uhasený sa zistilo že, 43-ročný J.P. z Bratislavy sa polial benzínom a následne sa podpálil. Menovaného previezla RZP do Ružinovskej nemocnice,“ informuje Ján Komjáthy.

OKTÓBROVÁ KRIMI V ŠALI

NÁZOV PRIESTUPKU POČET
O cestnej premávke 250
Iné prípady 160
Verejný poriadok 52
Všetky VZN 51
Podmienky držania psov 9
Občianske spolunažívanie 7
Proti majetku 8

Mestskí policajti v októbri 2019 vyriešili 537 prípadov. Rozdali 126 pokút v sume 1480 eur.

Pozrite si aj priložené video o tom, ako jazdiť opatrne.

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie