Obojstranná pomoc a potešenie: Osvojíte si chlpáčika z útulku? FOTO

Občianske združenie Zatúlané psíky pozná azda každý Šaľan, či Šalianka. Pre každého, kto si chce zvieratko osvojiť, prinášame našu novú rubriku.

Zlatica Gregorová

Pracovníci OZ Zatúlané psíky radi pomôžu so starostlivosťou zatúlaných zvierat. Za Šaľou majú svoje priestory s voliérami, ktoré si podľa potreby a možností upravujú. K tomu, aby sa o chlpáčikoch dozvedel každý, kto si chce zvieratko osvojiť, alebo o niekom takom vie, prinášame našu novú rubriku. Každé dva týždne uverejníme ponuku psíkov OZ Zatúlané psíky. Potom ich stačí už len kontaktovať, prísť pre psíka a tešiť sa.

Ako nám pracovníci útulku povedali: „všetky psíky sú ošetrené proti vonkajším a vnútorným parazitom, očkované, čipované a podľa veku a potreby aj kastrované.“ Majú pravidelnú starostlivosť, výbeh a každý z nich svoje miesto s pelechom. O vašu priazeň sa uchádzajú TIETO psíky.

PASCAL má štyri roky a cca 50 kg. Pascal je nádherný a majestátny pes, mix argentínskej dogy. Už takmer rok čaká v oklieštených priestoroch mestských kotercov na svoju šancu. Pascal je verný a vďačný spoločník, miluje pohyb a svoju rodinu spoľahlivo ochráni.

Zdroj: OZ Zatúlané psíky, Šaľa

V treskúcej novembrovej zime sa našla v lese na váhu fenočka jazvečíka s 5 iba párdňovými šteniatkami. Šteniatka majú dnes už 2 mesiace a nové domovy hľadajú ešte dva psíčky a dve fenky. Maminka aj jedna sestrička už sú adoptované. Psíčky sa volajú MAŤKO, KUBKO, fenky majú mená LIENKA, LÍVIA.

Zdroj: OZ Zatúlané psíky, Šaľa

ALZA je asi trojročná menšia fenka, mix kokeršpaniela. Alza má zamatovú srsť a jemnú, nežnú povahu. Jej bývalí majitelia ju chovali v chlieviku, z ktorého sa ani nedostávala von. Je vďačným a milým stvorením, vhodným do bytu. Alzičku čaká v januári menšia operácia, preto by sme ocenili aj dočasnú opateru.

Zdroj: OZ Zatúlané psíky Šaľa

BOYO je maličký mix jazvečíka, 1,5 roka, vzhľadom stále ako šteniatko. Boyko je najmenší dospelý útulkáč, je veľmi milý a priateľský. Medzi množstvom psov v útulku je vyplašený a stratený. Boyo si hľadá svoje miestečko na gauči a svoju stálu rodinu.

Zdroj: OZ Zatúlané psíky Šaľa

BABETTA je ročná fenka, ktorá vyzerá ako zmenšenina vĺčka. Babettka má iba 12 kg a za divým vzhľadom sa skrýva citlivá a jemná duša a veľké srdiečko. Babettka si hľadá domov, kde ju budú ľúbiť.

Všetky potrebné informácie o psíkoch získate TU.

Zdroj: OZ Zatúlané psíky Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame