Zlatica Gregorová Správy

Obetaví Nededčania: Takmer dvadsiatka krajčírok orúškovala celú dedinu

V boji proti obávanému koronavírusu obetujú občania svoj čas a zapájajú sa do aktivít. Pre tieto dni je solidarita príznačná.

Ilustračný obrázok k článku Obetaví Nededčania: Takmer dvadsiatka krajčírok orúškovala celú dedinu
6
Galéria

Aj v okrese Šaľa žije mnoho šikovných ľudí, ktorí neváhajú pomôcť. Snáď v každej dedine aj meste si už ženy či muži sadli za šijacie stroje a pustili sa do výroby ochranných rúšok. Podobne to bolo aj v Nedede.

Profíčky

Šitie rúšok pre spoluobčanov tam rozbehli ženy–profesionálky aj amatérske krajčírky. V týchto dňoch ich občania dostali priamo domov.

„A musím povedať, že sme to stihli naozaj včas, veď od utorka je každý jeden občan povinný na verejnosti nosiť rúško. V týchto dňoch sme sa naozaj presvedčili, že pomoc, ochota a spolupatričnosť nie sú  len prázdne slová. Takto 19 dobrovoľníčok  ušilo za necelých 5 dní cca 3500 ks rúšok,“ uviedla starostka Nededu Henrieta Selmecziová na obecnom webe.

Do zásoby

Podľa starostky sa im podarilo okrem toho získať aj ďalšie kusy ochranných pomôcok na tvár a tie porozdávali malým občanom aj dospelým. Dokonca im nejaké aj zvýšili, tie plánujú použiť v prípade potreby.

Starostka Nededu uviedla, že „uplynulé dni nás presvedčili, že v našej obci žijú ľudia, ktorí, odložiac svoje každodenné povinnosti, nezištne pripravovali materiál a šili ochranné zdravotné rúška pre svojich spoluobčanov a hotové roznášali do domácností.“

Foto: ilustračné

Vo fotogalérii uvidíte šitie rúšok v Šali.

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku.

Šaľania prejavujú empatiu: Našili už vyše dvestovku rúšok
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie