Zlatica Gregorová Samospráva

Obchvat Šale začnú stavať na jeseň: Prípravné práce sú vo finále, FOTO

To, že výstavba šalianskeho obchvatu sa začne tento rok, je pravdepodobné. Na obchvat už podali žiadosť o stavebné povolenie a práce napredujú.

Ilustračný obrázok k článku Obchvat Šale začnú stavať na jeseň: Prípravné práce sú vo finále, FOTO
12
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová

K budovaniu obchvatu dopomohlo viacero protestov občanov, ktoré sa konali pred rokmi, ako aj rokovania s cieľom, aby sa na Šaľu nezabudlo. Nepriaznivý stav v mestskej doprave sa odzrkadľuje najmä pri prejazdoch v kolónach, kde treba počítať s meškaním niekoľko desiatok minút. Nehovoriac o zdevastovaných jazdných pruhoch vďaka hustej kamiónovej doprave. To všetko by už onedlho malo byť minulosťou.

Chystajú dokumentáciu

Hovorkyňa Slovenskej správy ciest Lucia Karelová nám odpovedala na otázku, čo konkrétne v týchto dňoch kvôli výstavbe obchvatu robia a kedy sa začne s realizáciou. „SSC ukončuje majetkoprávne vysporiadanie stavby, vybavujú sa žiadosti o vyňatie pôdy z PPF a LPF a spracováva sa dokumentácia na ponuku,“ uviedla Lucia Karelová.

Slovenská správa ciest v týchto dňoch už aj zverejnila predbežné oznámenie k verejnej súťaži. Podľa informácií Úradu pre verejné obstarávanie bude súčasťou stavebných prác na obchvate mesta Šaľa vybudovanie preložky cesty I/75 s dĺžkou 11, 783 km, pričom budú upravené cesty II., III. triedy, miestne komunikácie aj poľné ciesty.

Protihlukové steny aj vegetácia

Stavba bude zahŕňať aj 13 mostných objektov i most cez Váh v dĺžke 705 m. Počas realizácie projektu sa počíta aj s „prípravou územia a následnou rekultiváciou, rekultiváciou opustených úsekov ciest, demoláciami, protihlukovými opatreniami, opornými múrmi, vegetačnými úpravami a náhradnou výsadbou, oplotením,“ uvádza Úrad pre verejné obstarávanie. Celková odhadovaná hodnota zákazky je 60 983 700 eur bez DPH.

Na jeseň

„Prípravné práce budú ukončené odovzdaním staveniska zhotoviteľovi stavebných prác – predpoklad v termíne 09 – 10/2019, čo je aj začiatok realizácie stavby,“ doplnila Lucia Karelová zo Slovenskej správy ciest.

Pozrite si v našej FOTOGALÉRII, ako vlani vznikala cyklotrasa do Dusla.

Foto: ilustračné

FOTO, Veľký projekt v Šali finišuje: Cyklotrasa prechádza poslednými úpravami
12
Galéria
Foto: Zlatica Gregorová
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie