Ilustračný obrázok k článku Obchvat aj nemocnica: Ktoré veci považuje primátor Belický za najväčšie SKLAMANIE?
Zdroj: Mesto Šaľa

Obchvat aj nemocnica: Ktoré veci považuje primátor Belický za najväčšie SKLAMANIE?

Pozreli sme sa, ktoré veci najviac mrzia súčasného primátora Šale. Jozef Belický sa rozhovoril aj o svojich plánoch na najbližšie obdobie.

Komunálne voľby
Komunálne voľby

Obchvat aj nemocnica: Ktoré veci považuje primátor Belický za najväčšie SKLAMANIE?

Pozreli sme sa, ktoré veci najviac mrzia súčasného primátora Šale. Jozef Belický sa rozhovoril aj o svojich plánoch na najbližšie obdobie.

Ilustračný obrázok k článku Obchvat aj nemocnica: Ktoré veci považuje primátor Belický za najväčšie SKLAMANIE?
Zdroj: Mesto Šaľa

Naopak, čo ste nestihli, nešlo podľa Vašich predstáv alebo čo Vás sklamalo?

Obrovským sklamaním je obchvat mesta. Tam bolo všetko pripravené na realizáciu. Ale tým, že nie sme účastníkom celého procesu, lebo to zabezpečuje ministerstvo dopravy a realizovať to má Slovenská správa ciest, nedokázali sme ich presvedčiť, že tie problémy, ktoré to sprevádzajú, nie sú tak významné, aby sa nezačalo s realizáciou diela. Napriek tomu stále veríme v to, že sme veľmi blízko k tomu, aby sa obchvat stavať začal. Dozeráme na celý proces, snažíme sa získavať informácie, aby sme vedeli, či sa proces hýbe. Máme prísľub od ministra, že v budúcom roku dôjde k začatiu rea­lizácie.

Druhým sklamaním je nemocnica v Šali.

Toto sklamanie nenastalo teraz, veď nemocnicu zavreli ešte v roku 2010. Postupne sa obnovila poliklinika, čo je zásluha VÚC a riaditeľa polikliniky, že sa tam podarilo investovať prostriedky. Podarilo sa získať prostriedky na centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti – obnoví sa ten pavilón, ktorý predtým slúžil ako pavilón pre detských ambulantných lekárov. Je to veľmi pekne spravené. Mesto sa stará o časť parku. Dnes sa robí priestor pred vstupom do budovy polikliniky, aby to bolo pekné. Nepodarilo sa však pohnúť s budovou nemocnice.

Hrozia tu zlé scenáre. Jeden z nich je asanovať túto budovu, zatiaľ to našťastie nie je v pláne. Ďalší zo scenárov je znížiť počet podlaží a využiť ostatné poschodia. Jeden zo scenárov počíta aj s tým, že sa tá budova zachová a využije sa na kombináciu zdravotníckych a sociálnych služieb. Verím tomu, že sa nám s ostatnými krajskými poslancami podarí docieliť, aby sa budova zachovala a bola využitá zmysluplne. Zúfalo nám tu chýba hospic napríklad, ktorého služby nahrádzajú naše domovy dôchodcov. Chýba nám tu lepšie diagnostické vybavenie, aby sme nemuseli cestovať do iných miest. To sú veci, ktoré sa nepodarilo a nevieme ich tak úplne priamo ovplyvniť z pozície mesta.

Poďme ale aj trošku pozitívne a ľudsky. Čo by ste v tejto neľahkej dobe odkázali Šaľanom?

Občana viac zaujíma mláka za jeho vchodom, ako celý mestský rozpočet. My sa musíme sústrediť na to, čo potrebujú občania. Viem, že teraz je „trendom“, že chodníky nie sú v dobrom stave. Proces s opravou ciest sa začal, naštartujeme aj proces s rekonštrukciou chodníkov v budúcnosti. Máme obrovskú výzvu, že treba zrekultivovať verejné priestranstvá. Máme na to aj pripravený plán, máme jeden krásny projekt na vnútroblok, ktorý by sa mohol skrášliť, zlepšiť aj z hľadiska kvality. Ale čo treba občanom asi najviac je, vrátiť im istotu v živote.

Žijeme v dobe absolútnej neistoty.

Tá istota je základom preto, aby tu opäť zvíťazila súdržnosť nad tým, čo sa tu deje. Tá polarizácia spoločnosti, ktorú vidíme v diskusiách na sociálnych sieťach, ale aj v realite. Pandémia nás neskutočne rozdelila. Dnes tá doba tomu praje, že sa ľudia začnú nenávidieť za úplne nepodstatné veci. Aj toto ťažké obdobie musíme zvládnuť a vrátiť sa do normálu ako sme na to zvyknutí – bezkonfliktné mesto, dobré miesto pre život.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín