Zlatica Gregorová Správy

O seniorov je postarané: V Šali im merajú teplotu, zvýšili nároky na hygienu, FOTO

V tejto ťažkej dobe si musíme čo najskôr poradiť s koronavírusom. Najviac ohrození sú práve starší ľudia.

Ilustračný obrázok k článku O seniorov je postarané: V Šali im merajú teplotu, zvýšili nároky na hygienu, FOTO
4
Galéria

Vo viacerých zariadeniach preto nabehli na prísne opatrenia. Ako to vyzerá v Domove dôchodcov v Šali?

Maximálna ochrana

Seniori potrebujú aspoň minimálny kontakt s prírodou, malú prechádzku na čerstvom vzduchu.

„Klienti vychádzajú zo zariadenie poobede, dopoludnia sú vo vnútri. Pri vychádzke z budovy si každý preberie rúško a pri vchode do budovy ho zase vráti, aby sme mu ho preprali. Samozrejme, dbáme na ich absolútnu ochranu aj pri pobyte vonku,“ priblížila nám riaditeľka Domova Dôchodcov v Šali Janka Hušvétyová.

Vysoké nároky

Podľa riaditeľky zariadenia sa s mimoriadnou situáciou vysporadúvajú priebežne, podľa situácií, ktoré nastanú. Čo sa týka opatrení, kladú dôraz najmä na maximálnu hygienu a vzájomnú ochranu klientov aj zamestnancov.

"Máme zavedenú zvýšenú dezinfekciu, častejšie umývanie rúk, každému zamestnancovi aj klientovi sa meria teplota bezdotykovým teplomerom. Merajú ju aj všetkým návštevníkom, ktorí musia nutne vstúpiť do zariadenia, ako sú poštári, zabezpečovatelia služieb a pod.,“ uviedla riaditeľka Domova dôchodcov v Šali Janka Hušvétyová.

Vyhľadávaným artiklom a zároveň základom sú ochranné rúška na tvár. Majú ich v šalianskom zariadení dostatok a odkiaľ si ich zabezpečili?

„Nemohli sme čakať, kým rúčka dostaneme, museli sme hneď konať. Od mesta sme niečo dostali, ale väčšinu sme si zabezpečili z vlastných prostriedkov. Vopred sme kúpili všetko potrebné od rúšok cez dezinfekčné prostriedky aj potraviny. Pracovníkom, ktorí rozvážajú obedy, sme zakúpili respirátory, keďže mali veľkú obavu o svoje zdravie,“ doplnila riaditeľka.

Majú všetko

Podľa Janky Hušvétyovej sú v šalianskom domove dôchodcov, vzhľadom k situácii, v pohode, bez zdravotných komplikácií.

"Nikto nie je v karanténe, rodiny sa o svojich blízkych nemusia vôbec obávať. V tejto dobe neodporúčame, aby rodinní príslušníci nosili klientom akékoľvek potraviny, ako sú jabĺčka, napolitánky a pod. Všetkého máme dostatok,“ potvrdila nám riaditeľka Domova dôchodcov Šaľa.

Foto: ilustračné

Vo fotogalérii uvidíte bezdotykové meranie teploty v šalianskom domove dôchodcov.

Ďalšie zaujímavé informácie a aktuálne správy z celého Slovenska si môžete zabezpečiť sledovaním Dnes24 a Facebooku.

O seniorov je postarané: Bezpečnosť a hygiena na prvom mieste, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie