Zlatica Gregorová Rôzne

Novembrové počasie Šali praje: V meste opravili chodník a pribudli stromy, FOTO

Aj keď sa blížia Vianoce, počasie je stále priaznivé. Obzvlášť na rôzne dokončovacie záhradkárske práce a tak ho využilo aj Mesto Šaľa.

Ilustračný obrázok k článku Novembrové počasie Šali praje: V meste opravili chodník a pribudli stromy, FOTO
7
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa

Večania sa dočkali opraveného chodníka, ktorý bol v minulosti často zaliaty vodou. Okrem toho mesto dalo vysadiť aj stromy v Šali.

Opravený chodník

Mesto v týchto dňoch ukončilo rekonštrukčné práce chodníku, ktorý sa nachádza v medziblokovom priestore Ulice G. L. Svobodu, Hollého ulice a Cintorínskej ulice. Z dôvodu nepriaznivého počasia sa tieto práce o pár týždňov predĺžili. Po ďalšom vynovenom chodníku v Šali-Veči sa už môžete pokojne prejsť,“ uviedla Dajana Hanesová z Mestského úradu Šaľa.

V radnici veria, že vynovený chodník už nebude zalievať dažďová voda a bude slúžiť svojmu účelu.

Vysadia trávu

„Počas rekonštrukčných prác sa zvýšil terén a položila sa tu zámková dlažba. V priebehu tohto týždňa bude odtiaľto ešte odvezený pracovný odpad a na jar sa upraví aj okolie chodníka výsadbou novej trávy. S rekonštrukciou ciest a chodníkov bude mesto pokračovať i naďalej,“ doplnila šalianska hovorkyňa.

Mesto sa opäť o niečo viac zazelená. Dopomôžu k tomu nové stromy. Ako priblížila Dajana Hanesová, „mesto v týchto dňoch vysadilo ďalšie stromy na Ulici V. Šrobára a na Budovateľskej ulici. Pribudli tu borovice, lipa a javor."

Vo fotogalérii si pozrite zábery na nový chodník aj stromy.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a budete mať vždy zabezpečený čerstvý prísun informácií zo Šale a okolia.

Novembrové počasie Šali praje: V meste opravili chodník a pribudli stromy, FOTO
7
Galéria
Zdroj: Mesto Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie